| AndreeaElisa276 a întrebat:

Bună TPU, astăzi am o intrebare pentru voi deoarece nu am pe nimeni destul de apropiat cu care sa vorbesc despre acest subiect delicat.
Sambata am avut primul meu contact sexual (protejat-durex extra safe) cu prietenul meu. Mentionez ca eu fac imediat 18 ani, iar el ii are impliniti deja. A durat 20 min, nu a curs sange, a durut putin si nu a ejaculat in mine. Urmatoarele zile nu au fost insotite de dureri chiar deloc. Eu iau si pastile de orgametril pentru menstruatie. Astfel as vrea sa stiu daca a existat riscul unei sarcini?
Prezervativul nu s-a rupt l-am umplut cu apa dupa pentru a vedea.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru linistea sufleteasca si risipirea ingrijorarilor tale, trebuie sa stii ca atunci cand prezervativul folosit ramane intreg/intact si bine fixat pe penis pana dupa terminarea actului sexual, in acel caz protectia a fost asigurata perfect in proportie de 100%. Prezervativul a fost inventat si este folosit cu scopul/rolul de a permite sa fie intretine acte sexuale in fiecare zi a oricarui ciclu menstrual indiferent de perioada : menstruatie, fertila, infertila. Fiindca prezervativul ofera aceasta posibilitate, este folosit de catre barbati datorita faptului ca ofera siguranta si le permite sa ejaculeze inca inainte de terminarea sexului si cu toate ca au ejaculat sa continue actul sexual, prin a-si penetra partenera in continuare pana in momentul in care erectia scade intratat de mult incat penisul devine impropriu pentru a mai intretine actul sexual. In cazul in care marimea prezervativului folosit este cea corecta si se potriveste perfect pe penis, acesta va ramane intreg si intact pana la terminarea sexului. Chiar daca penisul incepe sa piarda erectia, prezervativul ramane bine fixat pe penis si nu va aluneca de pe acesta, astfel ca nici atunci sperma ejaculata in prezervativ nu se va scurge afara, astfel ca NU va exista nicio posibilitate de a se putea forma o sarcina. Multa sanatate!

7 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Daca actul sexual a fost protejat, nu poti sa ramai gravida.

| Goete a răspuns:

Stai linistita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa moara Bibi daca inteleg de ce se umple prezervativul cu apa. Si dupa, cand nu mai ajuta chiar la nimic. Il aruncati in capul trecatorilor, pe strada, ca sa vedeti daca se sparge?

| Anonim2314S a răspuns:

Cred ca iti faci griji degeaba. Nu ai cum sa ramai insarcinata

| Inlove88 a răspuns:

Esti gravida laughing

| Tudor_Andrei_1990_byMS a răspuns:

Fa-ti un test de sarcina, for your piece of mind. dar in principiu nu cred ca ai cum sa ramai, mai ales daca nu si-a dat drumu' in tine

| ValeDeeaXD a răspuns:

Stai linistita. Nu ai cum sa ramai daca el nu a ejaculat in tine, totusi fa ti un test de sarcina