| alissiaalexa a întrebat:

Astazi o colega de a unui baiat pe care il plac l-a intrebat daca vrea sa fie cu mine, si el a zis ca nu.sad... El ma place si mi-a spus ca sunt draguta.Eu chiar as vrea sa fiu cu el,,il iubesc multt, dar nu inteleg daca ma place si el de ce nu vrea sa fim impreuna? In pauze se uita la mine nu prea ma lasa in pace ma ia de mana, de mijloc intra in mine si azi a facut asa nu vroia sa ma lase sa trec si pana la urma m-a lasat si mi-a facut semn din buze ca si cum m-ar fi pupatt.Ce sa mai facc? Numai cand ma gandec la asta plang.Ce sa-i spun? Sau cum sa par indiferenta si sa-l atrag intr-un fel ca sa fim impreuna? Va rog ajutati-maa! Dau fundita. Urgentt! Va multumesc

Răspuns Câştigător
| ralucutzamiculutza a răspuns:

Te inteleg perfect.

si mie mi-a placut de un baiat si tot asa nu ma lasa in pace de exemplu cind aveam un caiet in mina mi-l lua ca sa fug dupa el sa il eau ma prindea de brat vroia tot timpul sa stea linga nm dar diferenta era ca el nu era cu mine la scoala statea in alt oras la sute de kilometri distanta asta s-a intimplat acum aproape 2 ani el si-a dat seama ca eu il plac dar eu nu prea mi-am dat seama ca si el ma place dar a plecat fara sa se intimple nimic intre noi el a plecat in Spania apoi asta vara cind sora lui prietena mea a venit la mine am intrebat-o cu cine e el
dar ea mi-a raspuns ca nu e cu nimeni si mi-a zis ca inainte sa vina l-a intrebat daca ii place de vreo fata de acolo din Spania si el a zis ca nu ca lui ii place de mine
prietena mea mi-a facut f mult rau ca mi-a spus asta si si acum stau si ma gindes de ce el nu mi-a spus ca ma place ori de cite ori vorbeam pe mess el ma provoca sa ii spun daca il iubesc si daca ii ziceam ca da incepea sa imi zica ca noi nu vom putea fi niciodata impreuna deoarece el nu ma merita, ca nu vrea sa ma faca sa sufar sau sa isi bata joc de mine, ca sa las ca o sa ma indragostesc de un baiat mai frumos care sa ma merita si chesti dar cu asta ma facea ma imult sa pling si eu la inceput plingeam f nult dar acum am zis gata cu plinsul nu mai dau voie nici unei lacrimi sa curga pe obrazul beu nu merita
* la ce am vrut sa ajung este :
-ori esti mai mica decit el si ii ieste rusine de prieteni sa fie impreuna cu tine
-ori are pe alta
-ori ii e frica sa nu te raneasca(in cazul meu)
sfatul meu este sa nu ii mai areti ca il placi...sa facci in asa fel ca el sa creada ca nu il mai placi sau nu te am iintereseaza persoana lui si daca vei vedea ca tot se tine dupa tine inseamna ca te place si el ..incearca sa fi dura cu el sa nu te lasi cu una cu doua (iti spun din propria experienta)si daca el intr-adevar te va placea va insista probabil
-

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

De placut eu cred ca te place dar poate se simte mai bine asa fara sa se implice intr-o relatie[deocamdata]

| AndreiThEBest123 a răspuns:

Pai da ma da na-i zis tu cu gurita ta ca te ia de mana ti-a facut semn nici eu nu inteleg cum nu te place e ste ciudat oare cred ca fa ce pe prostu si are pe altcineva te face pe tine sa fi mai vesela doar sti barbatii cum sunt poti da fundita dar nici eu n-am asa de multe idei ca sa stiu eu sunt baiat nu fata ca tine tanara si frumoasa ca poate as sti si eu.Asta e bafta mult noroc

| elenalove154 a răspuns:

Daca il placi atat de mult si el pe tine dupa cat se vede, mai asteapta vreo 2-3 zile mai salal asa sa iti faca ce vrea si o sa vezi ca o sa te intrebe el daca vrei sa fii cu el.Fii sigura.am patit-o si io.cu placere.