| acsva a întrebat:

Azi dimineata, la ora 4 am, am avut un contact sexual neprotejat, partenerul a ejaculat in prosop, dar a fost brusc si nu stiu sigur daca si a ajuns sperma in mine. Asa ca astazi am luat o pastila de Postinor, dar era doar una in cutie desi scrie clar ca ar trebui sa fie doua. Daca nu iau si a doua pastila e posibil sa nu aiba efect doar una?!
Ajutor!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Este foarte posibil ca efectul contraceptiv al acelei singure pastile sa fie foarte mic sau chiar sa fie complet ineficient, din cauza faptului ca efectul maxim de peste 95% se obtine numai in cazul in care cele 2 patile de Postinor2 sunt administrate in conformitate cu prospectul care precizeaza ca se administreaza cele 2passtile la intervalul de 12 ore intre ele. Multa sanatate!

5 răspunsuri:
| zăGhost a răspuns:

Du-te ia si a doua pastila de la farmacie.

| Emilian65 a răspuns:

Da, este posibil.

| Hammurabi a răspuns:

La 4 dimineața?
Păi dacă ai trezit omul la ora aia, probabil a fost atât de buimac că putea să ejaculeze și pe tabloul din sufragerie. laughing)))

| mont a răspuns:

Ia toate pastile si lasa-l incolo de sex de acum, vrei probleme?

| acsva explică (pentru mont):

Pai este doar una in cutie, se vede ca a fost taiata folia. Si nu inteleg de ce.