| claudiaa05 a întrebat:

{fundita} am mare nevoie de voi, friends! imi place de un baiat, insa el niciodata n-a vrut o relatie serioasa. Ma chema sa ne vedem doar cand avea chef, dar se comporta ff frumos cu mine cand ne intalneam. era romantic si il vedeam ca se simte bine in prezenta mea. ne-am mai certat noi cateodata, da tot el se intorcea ca ii e dor de mine, si etc. dar acum ultima data a aflat ca am iesit cu altul, pentru ca m-am saturat de jocurile lui, si iar m-a cautat si ne-am certat f urat, deoarece aveam impresia ca face misto de mine, si l-am refuzat. Atunci zis ca ma are oricum cand doreste el, si ca stie ca il iubesc. iar acum cand ne intalnim, ma evita, ori intra prin magazine, ori se uita in alta parte.intrebarea mea e: simte ceva pentru mine? ce e de facut?

4 răspunsuri:
| EvilThoughts a răspuns:

Ignora-l si tu.Ai gresit si tu dar a gresit si el.Da.categoric simte ceva pentru tine.Dar mai bine ar fi sa il privesti direct in occhi si sa vorrbesti cu el la modul cel mai serios.Clarfik situatia dintree voi doi inainte de a fi prea tarziu pentru impacare

| b3bitsa a răspuns:

Salut! din moment ce e invidos ca esti cu altul se pare ca da, te place si simte ceva pentru tine. Cel mai bine ar fi sa vb cu el deschis si sa-i zici ca tu vrei o relatie serioasa funda?

| Banannie a răspuns:

Trebuie sa stii ca nu intotdeauna se raspunde afirmativ la o invitatie a unui baiat, adica tu ai spus "Ma chema sa ne vedem doar cand avea chef" ceea ce inseamna ca tu acceptai nu-i asa? Ideea e sa mai refuzi din cand in cand ca sa i se faca si lui dor de tine, ca altfel s-ar putea sa se plictiseasca daca vede ca tu vii de cate ori te cheama pe afara. Inca ceva, daca el nu ti-a spus niciodata ca te iubeste consider ca ai gresit cand i-ai spus asta si pe deasupra si ca te are oricand doreste. Cat despre intrebarea ta cred ca simte ceva pentru tine ca altfel nu s-ar mai supara cand te vede cu altcineva, dar aplica tactica indiferentei pentru ca stie ca asta doare cel mai tare. Incearca sa faci si tu acelasi lucruwinking

| CristinutaCriss a răspuns:

Cred ca da, simte ceva pentru tine pentru ca altfel nu ar reationa asa ca ai iesit cu alt baiat, dar cred ca i s-a suit si putin(mai mult) la cap daca a zis ca te are oricum cand doreste el.Incearca sa fii un pic mai indiferenta, fa-te si tu ca ploua, si ai sa vezi cum va veni la tine ca un catelus!