| KidutzuLuvv a întrebat:

azi mi-am luat papagal: (fetita)pentru ca baiatul a ramas singur, si vad ca doar ce am scos`o si ii tremura aripioarele, ii este teama sau e bolnava? Vad ca vorbeste cu baiatul nu o bate, s-au pupat o data, dar inca ii tremura putin aripioarele. E motiv de ingrijorare? ofer funda

Răspuns Câştigător
| MisterAnswer a răspuns:

Ii e cald lool e speriata de ce ar filaughing pune'o tu intr'un loc ca mai racoros si o sa vezi efectulhappy

3 răspunsuri:
| Jony123 a răspuns:

Nu, daca tu abia ai luatao ea nu te cunoaste pe tine, si nici colivia, nici baiatul, e intr-un mediu cu totul nou, e normal sa fie speriata, daca nu sta umflata in pene pe perioade lungi nu e bolnava, si acum nu ai dc sa iti faci grijii fiindca inca nu sa acomodat, si inca un sfat: nu o mai scoate deloc timp de cateva saptamani, pana se acomodeaza, ea poate sa prinda frica de tine si ai stricat papagalita!
Sper ca te-am ajutat! Funda? plzzzzz

| CoquineNoire a răspuns:

Este doar un pic speriat, papusa.
uite aici mai multe http://www.animalutze.com/articole/despre-comportamentul-papagalului.php

Răspuns utilizator avertizat