| Constantin_Maria-Aurelia_1989 a întrebat:

De vreo 2 ani am o perusica si sta singurica asa ca i-am luat un perusel.
Cand il pun in cusca cu fetita amandoi stau intr-un singur loc si nu se misca. Nici macar nu se uita unul la altul iar baiatul tremura. Pot face ceva sa se accepte unul pe altul?

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

PEntru ca l-ai avut 2 ani singur si nu e obisnuit sa fie in preajma unui alt papagal, maiales daca l-ai luat de pui.
Cu timpul se vor obisnui unul cu altul, n-ai ce sa faci decat sa le dai pace.

| Constantin_Maria-Aurelia_1989 explică:

Mai nou il si ciupeste