| NyanCat a întrebat:

Azi mi-am scos gipsul (picior) dar din cauza ca nu l-am miscat in ghips s-a subtiat si arata foarte ciudat straight face Cum as putea face sa se "ingrase la loc"? Am incercat sa calc pe el si si doctorul a spus sa ncerc sa calc e el ca isi revine circulatia, am incercat dar inca e amortit si doare foarte tare straight face. Cum as putea sa "il ingras" la loc?

Răspuns Câştigător
| razvan1305 a răspuns:

Trebuie sal pui in apa calduta pentru ca sa se reia circulatia sangelui sisi revine. De asemenea n-ar fi rau sa te dai si cu crema hidratanta pentru ca eu am avut mana rupta de 4 ori si stiu ce trebuie sa faci in asemnea situatii laughing e posibil sa miroase si urat si trebuie sa te dai cu un gel de dus si sa freci cu apa calduta acolo si dupa sa te dai cu o crema hidratanta speciala

6 răspunsuri:
| ionutzul31 a răspuns:

Il folosesti.Incetul cu incetul isi revine, fii fara grija.winking

| sylar2007 a răspuns:

Am o pompa ti-o dau?(habar nu am cum sa il faci iar asa dar vreau sa fiu un ciumpalac plin cu funde, vin si iti spal vasele daca imi dailaughing)

| sylar2007 a răspuns:

Sau ai putea sa il tai, si iti creste altullaughing

| giuly a răspuns:

Fa-i o gaura si umfla'l cu pompa.

| aleexuţ a răspuns:

Mai se zice ghips nu ghips. indoapa-l cu legume. se va ingrasa imediat.

| andrutzic a răspuns:

Asi va reveni in maxim 1/2 uni asa am fost si eu cu manabig grin