| andi200 a întrebat:

Salut,am avut o operatie la degetul mare de la picior.(mi-am taiat tendonul cu drujba)si mi s-a pus piciorul in ghips pentru trei saptamani.Astazi am fost si mi-am scos ghipsul si mi-au fost scoase atele din deget.Nu am fost consultat de doctorul care m-a operat deoarece era in concediu si m-a consultat alta doctorita.Aceasta mi-a spus ca nu am voie sa calc pe acel picior timp de o luna si nu am voie sa il misc si mi-a bandajat piciorul.Acum sunt cam ingandurat. Daca nu am voie sa il misc, de ce nu mi l-a pus din nou in ghips? Si de ce nu am voie sa calc inca pe el?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| dullcat a răspuns:

Se repeta intrebarea.