| anonim_4396 a întrebat:

Cam de o saptamana vorbesc cu un baiat pe mss foarte mult, vorbim seara despre ce am facut toata ziua ne trimitem pupici, imbratisari si love struck. cand plec undeva imi spune sa am grija de mine.Eu fac la fel cu el... dar se pare ca am inceput sa il plac.se poarta prea frumos cu mine ca sa nu il plac.
Dar cel mai dureros lucru este ca are prietena.nu mi-a vb de ea...doar mi-a zis ca este de 10 luni cu ea. Parca il plac prea mult sa renunt la el. dar nu vreau sa o ranesc pe prietena lui sau mai ales pe el... Ce sa fac crying? (seriozitate plz)

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este timpul să te retragi până nu intră prea mult în suflet. Gândește problema la rece, are o prietenă și dacă se desparte de ea să fie din cauza lor nu din pricina ta. Nu-ți clădi fericirea ta pe suferința altora. Viața nu este corectă, este cuțit cu două tăișuri.
Fruntea sus, după furtună vine soarele.
Pa, pa.

3 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Spune-i ce simti pentru el pentru a fi si el informat, dar spune-i ca nu vrei sa te bagi in relatia lui. Acum ramane la aprecierea lui... ce vrea sa faca si ce nu. happy

| baiatulxboyx a răspuns:

Ii spui ca tii la el mult si ca uneori vrei sa fi-ti mai mult decat prieteni, dar daca el e fericit acum, o sa il lasi in pace si o sa ii fi alaturi ori de cate ori are nevoie.

| Intunecatu a răspuns:

Cel mai probabil duce o viata mai dificila poate cu persoana de se comporta asa frumos cu tine? Desi, ai putea sa-l intrebi de relatie, cam cum merge. Dar daca faci asta, ar simti ca tu ai vrea mai mult decat prietenie si poate te-ar displace dupa, sau chiar ai putea avea o relatie. Tu stii mai bine, stii ce vorbesti si cum se comporta happy stii mai bine ca mine!