| LoVeIsLiFe a întrebat:

cand considerati ca este cel mai indicat sa ne incepem viata sexuala? (la fete) si de ce? fetele. voi cand ati avut primul contact sexual? Funda sh vothappy

Răspuns Câştigător
| Rebecca a răspuns:

Hai lasati-ma frate cu 18+. Iti incepi viata sexuala cand simti ca esti pregatita, cand simti ca iubesti, cand ai o relatie serioasa si omul de langa tine merita, cand nu o faci din obligatie sau ca sa il multumesti pe el.

8 răspunsuri:
| Pitic a răspuns:

Pai dupa 18 ani zice toata lumea
pentru ca pana atunci corpul se tot dezvolta se schimba sangele puful acela de pe corp dispare love struck. sanii nostri sufera modificari :Xsi nu numai ei.
daca iti incepi viata sexuala mai devreme adica inainte de a se termina procesul de ''crestere'' corpul tau ia alta forma nu tocmai placuta ( burtica solduri, fund imens)se schimba in alt fel datorita antiiconceptionalelor pe care le vei lua.
e mai bine sa astepti sa fie si corpul tau pregatit dar si psihicul tau.
nu ai nimic de pierdut daca mai astepti dacate grabesti s-ar putea sa te caieisti mai tarziu
in plus tu cu ce te alegi?

Răspuns utilizator avertizat
| BillyX a răspuns:

La momentul potrivit, cand simti ca vrei acel lucru sa se intample si din alt punct de vedere.la 18+ happy

| Anonim_7591 a răspuns:

In general dupa 16 ani dar vei sti mom potrivitwinking succes
app si trebuie sa fie cu pers p cre o iubestiwinking

| necunoscut22 a răspuns:

La 14 ani da protejat, sexul de 14 ani dezvolta corpul feteilaughing

| kabaleon a răspuns:

Ma bucur ca gasesc o intrebare legata de sex, care poate primi niste raspunsuri utile, atat pentru tine cat si pentru cititori. Din punct de vedere medical, corpul omenesc este pregatit pentru a-si incepe viata sexuala la 18 ani la fete si la 21 de ani la baieti. Varstele acestea de referinta, nu sunt numai niste varste care suna bine in vorbele parintilor; ele sunt acolo de cand omul pe pamant, si sunt date pentru a ghida tinerii in viata sexuala. De ce 18, respectiv 21? Pentru ca este necesara o dezvoltare maxima a aparatelor sexuale, pana ca acestea sa fie folosite pentru reproducere (sau pentru sex si atat). In cazul inceperii activitatii sexuale inainte de aceste varste, exista riscul ca persoana sa nu se dezvolte total. Se cunoaste inca din vremuri indepartate ca sexul de la varste fragede stopeaza dezvoltarea creierului si slabeste sistemul imunitar, favorizand aparitia bolilor. Nu e de mirare ca in ultimii ani bolile au devenit o obisnuinta, ceea ce nu este deloc ceva normal. Cu toate ca sunt intru-totul de accord cu ideile mai sus amintite, mi-am inceput viata sexuala mai devreme decat ar fi trebuit. Aceste varste nu sunt batute in cuie. Nu trebuie sa astepti cu nerabdare sa implinesti 21 de ani ca sa-ti incepi viata sexuala. Cu siguranta, cel mai indicat moment pentru a ne incepe viata sexuala este atunci cand gasim partenerul/partenera potrivita, cu mentiunea ca persoana potrivita trebuie sa faca parte din planurile tale de viitor indelungat. Sexul este un miraj, care de cele mai multe ori ne duce pe cai gresite. Asa ca ai grija ce-ti doresti, ai grija pe cine vrei langa tine si cauta de fiecare data raspunsul la intrebarea "de ce fac asta?" (sex). Pace!

| haifisch a răspuns:

Mda x2

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista o regula pentru asa ceva, o faci atunci cand t simti pregatit/a fizic si psihic.E bine ca prima data sa nu o faci cu oricine...