| Meowly1 a întrebat:

Care ar putea fi cauzele durerii mele de ovare daca am avut cu 6 zile in urma un moment mai intim cu prietenul meu(l-am masturbat si dupa peste 30 mi-am bagat mana uscata in vagin la dus). Atunci era prima mea zi de ciclu si acum cand s-a terminat am inceput sa am dureri mari de ovare+ spatele uneori

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca ti-ai introdus degetul (2 degete) in vagin si asta a avut loc in perioada zilelor de sangerare menstruala, este posibil sa fi introdus vreo bacterie/virus in vagin care de acolo a migrat pana in uter si a provocat o infectare a aparatului reproducator intern si din acest motiv durerea amintita ar putea proveni de la o astfel de afectiune. Iti indic sa accesezi si sa citesti articolul scris de d-na Dr. Raluca Hera este Medic Primar Obstetrica Ginecologie : https://doc.ro/......a-la-ovare
Multa sanatate!

5 răspunsuri:
| SilentRain a răspuns:

Lipsa de neuroni, bine ca te ții de prosti dar nu-
ai un minim de educație
Mergi la un ginecolog, TPU nu e cabinet particular

| Meowly1 explică (pentru SilentRain):

Oare pentru asa ceva ar fi cazul sa merg daca toti ziceti ca nu sunt sanse sa fiu gravida?

| darrio2007 a răspuns (pentru Meowly1):

Nu spuneai de gravida in intrebare. Problema tine de igiena. Si de lipsa de informare in acest domeniu. Si nu in ultimul rand, lipsa de respect pentru organismul tau.

| Meowly1 explică (pentru darrio2007):

Pai sunt sanse sa fiu gravida?crying(

| darrio2007 a răspuns (pentru Meowly1):

NU.