| AndreiTpuMolostina a întrebat:

Buna TPU! Care este media marimii penisului in functie de varsta, daca are cineva idee? Eu cand aveam 13 ani sau 14, nu mai stiu exact, eram rusinat sa ma schimb in locuri publice (vestiare, etc) deoarece nu stiam daca organul meu este la fel de mare ca al celorlalti. Acum am 21 si am vreo 17.5 cm dar pe atunci aveam vreo 15 in stare de erectie si vreo 7-8 in mod normal(imi notam ca sa vad daca fac progres anual, copil mic si prost). Seara buna!

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Penisul nu creste in functie standarde, ci in functie de mostenirea genetica de la tatal si bunciul tau!
daca ei au avut un penis de 10 cm, apai si tu vei avea un penis tot de 10 cm pana la moarte, ca altul nu-ti mai creste si nu-ti creste diferit fata de ei.

Penisul creste pana in jurul varsteid e 16 ani, cand isi incheie definitiv cresterea! Asta spune toate statisticile medicale din lume! Deci nu exista progres, ca penisul este un organ care va avea 15cm pana vei murii, in stare erecta ma refer, ca nromal va avea numai 7cm.

Daca un baiat are pensiul de 18 cm, atunci el a mostenit de la tatal lui un penis mare si asta este chestie de genetica, nu de noroc sau de standarde, desii tot ce este sub 10cm este micropenis, si apoi este penis mic, mediu, mare si foarte mare.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu este în funcție de vârstă. Tu stai bine.

| AndreiTpuMolostina explică (pentru sadrian46):

Dar pe atunci stateam bine? Adica era o marime decenta, sau?

| sadrian46 a răspuns (pentru AndreiTpuMolostina):

Da, atunci era decent.

| Emilian65 a răspuns:

Nu te speria, ai un penis cu dimensiunea de 17, 5 cm, peste media dimensiunii unui penis care este intre 12, 5-13, 5 cm.