| Anonim_6457 a întrebat:

Cat de important este sexul pentru voi intr-o relatie?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intr-o relatie oarecare, unde nu exista iubire adevarata el poata sa lipseasca, insa atunci cand doua persoane au ajuns sa se cunoasca indeajuns si sa se iubeasca, respecte sunt de-acord cu sexul tonguehappy

7 răspunsuri:
| Damian a răspuns:

80/100

| zeeeeeex a răspuns:

Nu e cel mai important dar e important.
Adica daca Il iubesti, o iubesti dar daca la pat nu sunteti compatibili mai devreme sau mai tarziu unul va ceda
Si aici se aplica si reciproca... nu va iubiti nu va intelegeti dar in pat scoateti din voi 50% din apa din corp, o sa fiti ok o perioada dar inevitabilul va vezi mai devreme sau mai tarziu.
Sexul nu leaga o relatie dar o menajeaza big grin:*

Răspuns utilizator avertizat
| Mara_1046 a răspuns:

Nu este vital dar este destul de important. Daca un cuplu nu exceleaza la capitolul sex, aceste "neajunsuri" vor duce in timp la frustrari din partea ambilor parteneri, la neintelegeri si in cele din urma la despartire. Privit din acest punct de vedere, sexul este foarte important intr-o relatie, mai ales intr-una in care partenerii se pretind a fi "maturi". Eu accord o mare atentie/importanta capitolului "sex" dar in acelasi timp si celorlator ingrediente fara de care o relatie nu ar putea sa mearga bine.

| s4a a răspuns:

Pentru o relatie de durata, consider ca sunt importante in egala masura si nu intr-o ordine anume: sexul, comunicarea, sinceritatea, respectul, increderea si simpatia reciproca.

| WiPi a răspuns:

In procent de 10% happy

| ladymax a răspuns:

In cazul meu, adica in relatia mea cu prietenul meu este foarte important, si tocmai de aceeia inca de la inceputul relatiei i-am dat mare importanta fapt pentru care viata noastra sexuala este destul de buna, suntem multumiti amandoi happy in concluzie este destul de important acest capitol in egala masura cu celelalte : sinceritate, comunicare, incredere etc.