| Shontelle4U a întrebat:

De ce sexul e atat de important intr-o relatie?

Răspuns Câştigător
| madyddd a răspuns:

Nu trebuie sa lasi sexul sa inlocuiasca iubirea, dar nici iubirea fara sex nu e intreaga. happywinking

12 răspunsuri:
| Castiel a răspuns:

Pai, deoarece dragostea dupa un timp devine ne-satisfacatoare fara sex mai ales pentru barbathappy

| NatureSelf a răspuns:

Pai mai faci sex si pentru placere, dar eu in relatie prefer sa o numesc dragoste, de ce avem nevoie sa facem dragoste intr-o relatie. Pai uite de ce, pentru ca face parte trin-o relatie, iar corpurile voastre pline de hormoni eu nevoie de o usurare hormonala. Si asta ajuta mult intr-o relatie, va veti iubi, si intelege mult mai bine.

| Barblaster a răspuns:

Da de ce nu?

| doc69 a răspuns:

Pai daca ai invatat anatomie stii ca in timpul sexului se elibereaza endorfine niste substante care iti dau o stare de bine,apoi,ca specie,este inscris genetic sa procream si organismul nostru are grija sa dea semnalele pentru asta.Avand constiinta si ratiune,simtim aceste semnale si le traducem.te nasti,cresti,procreezi,te duci in lumina.Daca nu simti nevoia de daruire totala,te impletire a ta cu celalat ceva nu e ok in relatie, sexul e cireasa de pe tort. Daca nu ar fi asa nu ai simti nevoia sa faci sex.Ca sexul capata o conotatie aparte si aceasta nevoie fireasca a organismului se impleteste cu emotiile, cu sentimentul de dragoste face sa uneasca si mai mult relatia.Multe realtii se pot destrama daca nu sunt asigurate si aceste nevoi firesti, daca organismul cere si nu e satisfacut.Iata de ce este importanta compatibilitatea si sexuala a partenerilor nu doar mentala. Sper ca ai inteles. Stima

| ochiverzi91 a răspuns:

Pentru ca la un moment dat nu mai exista dragoste intre cei doi happy Vorbesc de o relatie mai lunga. Si atunci, sexul devine cel mai important in relatia respectiva.

| AlleyChann a răspuns:

De ce sunt aşa importanţi dinţii în gură?

| NatureSelf a răspuns (pentru AlleyChann):

Ti-am dat inteligent.

| AlleyChann a răspuns (pentru NatureSelf):

În primul rând.mersi, şi-n al doilea, e de c. ăcat noua structură a site-ului.

| NatureSelf a răspuns (pentru AlleyChann):

Pai, Lumea se schimba AlleyChann. la fel si noi, chiar si dela o ora la alta. timpul nu o poti opri in loc, la fel nici nu o poti da inapoi. timpul merge inainte. happy Tzau

| MasterYoda a răspuns:

Cand ne nastem, iesim din acel loc si apoi toata viata luptam sa ajungem acolo, pentru ca, nu-i asa, nicaieri nu-i mai bine ca acasa!

| Tzuna a răspuns (pentru MasterYoda):

Atââââââââât!

| Gabytu a răspuns:

Nu e important!laughing... Facan sex va oferiti placeri unu altuialaughing... Funda:X