| LiLu a întrebat:

Oare intr-o relatie este cel mai important sexul?

Răspuns Câştigător
Anna
| Anna a răspuns:

Nu este cel mai important.Depinde,daca este o relatie bazata pe atractie sexuala si nimic altceva, atunci sexul ocupa locul de onoare in acea relatie.Intr-o relatie bazata pe dragoste, afectiune, incredere, respect, intelegere, integritate nu cred ca sexul e cel mai important.

24 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, in nici un caz. Sexul e important, dar mult mai importante sunt respectul, dragostea, increderea.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

... pe la sate, in intelepciunea lumii rustice, se spune ca a barbatului e stalpul casei! Cica da! Dupa unii, daca e ok, conteaza 80%, daca nu, 20%! Asa ca judecati si voi, corelat cu ce mai stiti de la prietenii de incredere, etc... Mai conteaza f. f. mult implicarea, comunicarea, viziunile comune, afectiunea, bucuria reala de a fi impreuna, etc, etc, dar evident ca nu in ordinea scrisa aici, fiecare cuplu e unic, chiar daca poate semana cu multe altele!

| psiholoaga a răspuns:

Nu, dar are loc destul de in fata. Eu zic cam un 40%, alaturi de afectiune, respect, incredere, comunicare, in procente diferite.

| Mo a răspuns:

Nu sexul e cel mai important intr-o relatie! Sunt mult mai multe lucruri importante intr-o relatie in afara de sex, cum ar fi intelegerea, comunicarea, bucuria de a fi alaturi de persoana de lanfa tine, respectul, increderea sau (cel mai important) dragostea! Bineinteles ca si sexul este important intr-o relatie... dar mai importante sunt cele de mai sus!

| beba a răspuns:

Nici gand, cea mai importanta este COMUNICAREA...cand o sa cresti un pic mai mare o sa imi dai dreptatehappy

| deiutza_9183 a răspuns:

Nu este cel mai important
desi are si el un rol important intr-o relatie

| Elena0210 a răspuns:

In nici un caz! Sexul este important dar nu este cel mai important. Cel mai important e sa fie incredere, intelegere, respect si comunicare dar nu cel din urma iubire. Atunci cand 2 persoane se iubesc fac dragoste pentru ca asa simt ambii parteneri nu pentru ca asa vrea doar unu din ei. Asta e parerea mea chiar de nu mereu se intampla asa.

| catalina_2916 a răspuns:

Nu, in niciun caz.intr-o relatie cea mai importanta este dragostea si respectul cei uneste pe cei implicati intr-o relatie...sexul este doar o placere d moment care nu poate intretine o relatie pentru mult timp...intr-adevar sexul este important, dar mai mult pentru barbati...sexul ajuta la consolidarea unei relatii durabile, dar nu este cel mai important intr-o relatie... daca nu exista dragoste, respect, incredere, aia nu mmai e o relatie...

| gabimaris a răspuns:

Sexul este cel mai important intr-o relatie atunci cand ...lipseste cu desavarsire, de fapt aceea nu prea mai este o relatie pentru ca nu are tot ce-i trebuie! Apoi, cu cat frecventa raporturilor sexuale creste direct proportional cu vointa celor doi parteneri cu atat mai solida este relatia, dar daca vointa si asteptarile fiecaruia dintre cei doi nu au si drumuri comune atunci dragostea moare incet incet, intervine lipsa e comunicare de pe tot parcursul relatiei isi spune cuvantul si apusul relatiei se intrevede la orizont!

| cristi a răspuns:

Sexul nu este cel mai important intr-o relatie, sau cel putin nu ar trebui sa fie.Depinde pe ce se bazeaza o relatie.Eu cred ca sunt alte lucuri mult mai importante intr-o relatie, desi nici importanta sexului este de netagaduit.

| selef a răspuns:

Sexul e foarte important, nu e foarte bine ca intr-o relatie sa fie doua persoane de acelesi sex, desi acum se accepta tot mai mult.

| Paula a răspuns:

Nu CHIAR, depinde cum privesti lucrurile... de asemenea intr-o relatie este importanta comunicarea, fidelitatea, respectarea. daca lipsesc aceste 4 caracteristici, acea nu-i mai relatie... ii o " joaca ".

| ka2 a răspuns:

NU. Dar sexul poate pune capat cateodata unei relatii!

Răspuns utilizator avertizat
| dance4life a răspuns:

E precum vorba aia "banii nu aduc fericirea... dar o intretin"big grin asa si cu sexul in relatiibig grin

| iulia18 a răspuns:

Nu este cel mai important sexul dar are si el un rol destul destul de important. Te ajuta foarte mult sa te cunosti pe tine insuti si mai ales pe partener.Sunteti un cuplu doar!

| gherghe_9739 a răspuns:

Nu neaparat.sexul poate sa fie mai mare sau mai mic, depinde cum il folosesti.

| Beatrice_6624 a răspuns:

DA, K DAK TU NU AI CHEF PTR K ESTY OBOSITA SAU ALTCEVA, EI CRED ALTCEVA.

| me_6767 a răspuns:

Nu.cred ca este mai importanta persoana de langa tine.tr ca ea sa te inteleaga. cel mai important este sa existe dragoste, respect si intelegere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este sexul cel mai important... dar asta nu inseamna ca sexul nu conteaza intr-o relatie...nu stiu la ce as putea sa fac referire vis-a-vis de intrebarea ta.sunt multe elemente importante in aceeasi masura si care formeaza o relatie durabila si frumoasa, printre care si sexul, binenteles

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intr-o relatie, cel mai important lucru este intelegerea dintre parteneri. La fel este si respectul manifestat unul fata de celalalt. Sexul ramane pe ultimul plan dupa parerea mea, deoarece sa traiesti in armonie langa o persoana nu inseamna doar sex...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

ESTE FOARTE IMPORTANT, DAR NU TINE DE FOAME,,,,,

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In proportie de 60% e important!

| anca_2841 a răspuns:

Eu sunt de parere ca intr-o relatie intr-e doi oamnei MATURI sexul este important, face parte din relatie dar cand sunt copilarii de genul 15 ani se poate trai chiar fara SEX