| ZupperSweet a întrebat:

Cat de important este sexul intr-o relatie?

Răspuns Câştigător
| emi a răspuns:

Din pacate are o importanta mult prea mare.Chiar daca sentimental ambii parteneri sunt multumiti, o relatie nu este completa fara sex cel putin satisfacator(nu extraordinar). Cand iubesti persoana cu care intretii relatii, sexul devine profund, insa din pacate nu inseamana ca e si bun. Discutia este foarte complicata, cu putina rabdare, sau foarte multa compabilitate se poate obtine o relatie reusita din toate punctele de vedere, daca nu ma tem ca pot aparea infidelitati, discutii, tensiuni, si chiar cel mai mare dusman monotonia(in acest plan). Desigur vorbesc de relatii de lunga durata. Daca esti la inceputul unei relatii, pe moment ramane sa difruti si sa incerci multe lucruri noi, sa te cunosti cu persoana respectiva, dorintele sexuale ale fiecaruia etc.La inceput totul e dulce, dar sexul este si mai important la inceput decat mai incolohappy

11 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Depinde de pers, pentru unii e doar o activitate, altii se implica psihic si emotional, dragostea e cea mai importanta dar si sexul este o activitate aproape nelipsita intr-o rel adevarata...

| SweetCandy a răspuns:

50% restul conteaza respectul si intelegereahappy

| MajorAsshole a răspuns:

Sexul (avand in vedere ca este intr-o relatie, intr-un cuplu, i-as spune mai bine dragoste) conteaza foarte mult. DAR mai sunt si relatii care rezista fara sex. Uita-te la mine: a trecut un an si vreo 2 luni de cand nu am mai facut sex cu prietena mea... (sunt nebun, nu?)

| cris82ro a răspuns:

Foarte important! Daca nu exista si contanct fizic.nu prea tine. Mai ales in ziua de azi cand toata lumea vrea sex! (parerea mea)

Răspuns utilizator avertizat
| adelutzza a răspuns:

Intr-o relatie este important sexul, dar si respectul, intelegerea.

| Anonimus_1246 a răspuns:

Mda... buna intrebare...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intr-o relatie(cuplu)sexul e dragoste.Actul in sine e cireasa de pe tort.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de implicarea partenerilor.......mai mult conteaza intelegerea si respectul, totusi dragostea (sexul) are un rol aparte

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai important e happy daca sex nu e. nimic nu e, aia nu e relatie fara sex ce rost are o relatie. doar asa de vazul lumii? la ce bun

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai mult decat iti inchipui. si nu iti dai seama decat atunci cand incepe sa lipsesasca. e vorba in primul rand de acea intimitate, de apropiere.