| anonim_4396 a întrebat:

Este important sexul intr-o relatie?

Răspuns Câştigător
Anna
| Anna a răspuns:

Este periculos sa crezi ca sexul intr-o relatie nu conteaza. Iar o relatie care se bazeaza doar pe sex nu e relatie.Desi este un aspect important intr-o casnicie, nu ar trebui sa fie niciodata pe primul loc! Tandretea, iubirea, respectul, increderea, timpul acordat, ascultarea partenerului, rabdarea, sinceritatea, empatia.acestea dau o "nota" de intaietate si importanta intr-un cuplu sanatos.

17 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Intr-o relatie serioasa, matura, de durata este important.

| Sara a răspuns:

Este important intr o relatie serioasa. va apropie foarteee mult. NU sunt un obsedat sexual si nici nu spun asta ca sa o faci. pur si simplu inteleg fetele, dar sexul apropie. pur si simplu se trezesc si alte sentimente,.

eileen
| eileen a răspuns:

In casatorie normal ca este important, in afara e apa de ploaie

| andreutz a răspuns:

Intr-o relatie serioasa, de durata, da...cine zice ca nu, ori minte ori este impotent laughing nu e vorba numai de placerea fizica, dar scapi si de frustrari si stres...

| nicky a răspuns:

Da, dar sexul nu trebuie sa fie pe primul loc intr-o relatie. O relatie se mai bazeaza si pe iubire, respect, sinceritate, incredere, comunicare.

| ada a răspuns:

Depinde de relatie.Intr-o relatie adevarata, de durata, bineinteles ca e foarte important.

| Elena0210 a răspuns:

Da, este foarte important. Dar cel mai important este sa faci sex doar daca vrei si nu pentru ca asa vrea partenerul/partenera.

| yasminna a răspuns:

Pai este...printre altele este si sexul important...bine acum sa nu te gandesti ca este mai important decat respectul, intelegerea, iubirea, comunicarea...sunt barbati care nu se pricep la vorbe si se exprima prin mangaieri, pupaturi care ne baga in...pat

| alexutza_4406 a răspuns:

Eu sincera sa fiu, cred ca sexul are un rol foarte important intr-o relatzie.si cine zice ca nu, minte!

| Lory_2572 a răspuns:

Este...normal.

| LittleZyzy a răspuns:

Intr-o relatie serioasa da, nu in una de doua saptamani.

| ricky a răspuns:

Daca vreti sa aveti o viata foarte sanatoasa e foarte bine daca faceti friky friky pentru ca e cel mai bun medicament si + ca daca nu mai sunteti virgini nu e chiar nici o problema e foarte bine!

| ancootza a răspuns:

Depinde daca esti de mai putin de o luna nu dar daca da e!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da este important sexul pentru amandoi parteneri

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si da si nu.acum depinde de ficare cum gandeste.nu toti gandim la fel sau au aceeasi parere.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Uite nu e pe 1 loc da are o mare importanta

| 999999 a răspuns:

Intr-o relatie serioasa este foarte important