| anonim_4396 a întrebat:

Ce acte sunt necesare pentru casatoria intre o minora de 17 ani si un major de 20? Trebuie neaparat acordul parintilor fetei?

7 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Maare atentie!

Graba strica treaba!

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Halele maica sfanta prieteni acum este momentul sa ne adunam puteriile si prin post si rugaciune, impreuna cu ajutorul Domnului sa ne rugam ca parintii acestei fete sa faca tot posibilul chiar cu interventia politiei daca se poate sa nu se intampla aceasta nenorocire. fiica lor e pe cale sa ajunga sluga cratitei si va stagna din punct de vedere educational ajungand o angajata sluga a corporatilor pentru ca ia stat capul la cratita si maritis in loc sa pun mana pe carte si sa traieasca studentia
doamne ajuta

| Violleta2022 a răspuns:

Da, trebuie acordul parintilor tai!

| corbulalbrosu a răspuns:

Exact. Acordul parintilor este obligatoriu.

| Emilian65 a răspuns:

Mergi, la Primaria din comuna/orasul in care locuiesti si intreaba ofiterul starii civile de acolo ce acte iti trebuiesc.

| TheNigga a răspuns:

Nu, trebuie acordul parintilor baiatului.

| annonim677 a răspuns:

Daca 1 e minor trebuie acordul Zeului Bulibasa.