| anonim_4396 a întrebat:

Ce am sa va spun voua, nu am spus nimanui si probabil nici nu voi spune niciodata.Ma indoiesc de inclinatia mea sexuala.Sunt baiat.Prin clasa a 6-a mi-a placut o fata foarte mult, insa ei nu i-a placut de mine prea mult.Asa ca am fost doar prieteni.Prin clasa a 9-a mi-a placut de o fosta colega cu care am ajuns sa fiu la acelasi liceu. Ei nu i-a placut indeajuns, asa a fost sa fie.Acum,in clasa a10-a mi-a placut de o fata dintr-a 9-a.Simteam ca si ei ii place de mine, zambea cu toata fata, era foarte draguta, insa acum ma ignora, are si prieten.Ma gandesc ca poate nu am fost eu destul de indraznet.Ideea este ca am simtit ceva pentru toate cele enumerate mai sus.Intr-a 9-a unei fete i-a placut de mine, am incercat sa imi placa si mie de ei, insa nu am putut, asa ca am lasat-o.Pana sa ajung la liceu, ma intelegeam foarte bine cu baietii, acum sunt la liceu si sunt putini baieti in clasa, si nici nu prea vorbesc cu ei.Sunt 5 baieti si restul fete.Cu fetele vorbesc mai multe.Stau in banca cu o fata.Eu nu vreau sa cred cumva ca sunt gay. Ce va zic de acum inainte imi creaza dubii.Nu am nu stiu ce prieteni cu care vorbesc.Am un prieten bun baiat, si o prietena buna fata.De prin clasa 9-a mi s-a zis ca am un mers ciudat.Si nu o data, ci de mai multe ori. Mi s-a zis ca dau din fund cand merg, ori sa umblu mai chill, sau sa am un mers mai masculin.Ma afecteaza astfel de sfaturi.Ieri am iesit afara sa ma plimb cu fata(cea mai buna prietena de care ziceam mai sus) si a trecut pe langa noi un timp ce umbla mai ciudat. Ea a zis: uite cum umbla si ala! are un mers de gay! cam ca tine! Atunci m-am panicat, si nu m-am controlat. M-am schimbat brusc, si vorbeam altfel cu ea. i-am zis ca m-am suparat ca s-a legat de mersul meu, sau ceva de genul. Sper sa nu cumva sa isi faca cineva ideea ca eu sunt gay. Mi-e teama de asta.Eu sunt confuz si nu stiu ce sa cred.Am o familie extraordinara si nu vreau sa afle asa ceva.Nu zic ca sunt gay, dar nici nu sunt sigur de orientarea mea. Putin ajutor, va roog!

15 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

In primul rand, vreau sa iti spun ca in clinatiile sexuale nu au legatura cu mersul. Cum ai spus si tu mai sus, ti-a placut doar de fete, si nu ai pomenit ceva de vreun baiat, ca ti-ar fi placut sau ca ai fi avut vreo relatie cu unul. Cu mersul acesta te-ai invatat si asa esti tu, nu trebuie sa te iei dupa ce iti spun ceilalti. Trebuie sa ai mai multa incredere in tine si daca iti place de o fata sa actionezi, nu sa astepti, pentru ca poti pierde... cum s-a intamplat cu fata aceea de clasa a 9-a. Nu ai actionat la timp si uite ce s-a intamplat. Nu trebuie sa te temi asa de mult de acest gand, si cum ti-am spus, nu-i mai asculta asa mult pe cei care fac glume de genul asta. :*

| Skeez a răspuns:

Uite ce e ca sa te lamurasesc si sa te fac sa fii sigur uite :
1. ti-a placut de destule fete
2. unora le-a placut de tine
iar ca sa te convingi singur o sa te intreb ceva
Stii ce si cum se intampla intre baiat si fata (nu ma apuc sa enumar) ei bine chiar te vezi pe tine ca baiat facand lucrurile alea cu un alt tip?
Ghideaza-te dupa raspunswinking

| DaPanaCand a răspuns (pentru Skeez):

Nu ma vad.chiar am si zis ca asa ceva nu as face, mai bine sa fiu singur toata viata mea.Doar atat ca unele lucruri ma fac sa imi pun semne de intrebari.

| Skeez a răspuns (pentru DaPanaCand):

Atunci nu ai de ce sa pui semne de intrebare fara rost

e simplu
Succeswinking

| PsyhoWoman a răspuns:

Daca-ti plac fetele nu ai de ce sa crezi asta.ideea e ca nu trebuie sa te iei de ceea ce spun ei happy glumesc si iti fac rau happy ai incredere in tine si epune-ti "nu sunt gay nu sunt gay " nu esti gay pentru ca dai din fund cand mergi esti gay daca-ti plac baietii si te simti atras de ei, ceea ce nu reiese din ce ai scris tu.eu te sfatuiesc sa nu mai dai ascultare vorbelor rele happy stay chill big grin fundasmug?

| AlexzMkD a răspuns:

De ce ai fii gay? gay inseamna cand intretii relatii sexuale cu un barbat/baiat.Ca sa fii gay trebuie sa-ti placa baietii. Tu esti normal atata timp cat stai cu fetele.Si eu stau cu fetele.

| AntoniiiaxD a răspuns:

Din moment ce ai avut relatii cu fete nu cred ca esti gay, dar pune-ti intrebarea asta : Te atrag fetele? Aspectul lor fizic? Nu neaparat iubire, pur si simplu atractie fizica. Sau ai inceput sa te uiti dupa baieti, gen ca la un posibil partener. Daca nu ti s-a intamplat acest lucru cu baieti inseamna ca nu esti gay. Si daca ai mersu mai ciudat, asta e problema ta nu a celor din jur. Daca ai un altfel de mers nu inseamna ca esti gay. Take care

| Andreea_Andree_1997 a răspuns:

Buna, daca nu iti place o fata nu inseamna ca esti gay, inseamna ca nu ii genu tauwinking Si mersu nu are nimic cu orientarea ta sexuala..Inseamna ca asa ii mersul tauwinking Nu iti fa griji daca nu te intelegi bine cu baietii, nici eu nu ma inteleg asa bine cu unele fete si nu sunt lezbiwinking

| DaPanaCand a răspuns:

In plus, nu as putea accepta asta niciodata, deci probabil as trai singur toata viata. Ce am uitat sa zic este ca atunci cand se aduce in discutie subiectul gay, ma feresc sa ma bag, dar cand sunt implicat direct, nu stiu ce sa zic si imi transpira bratele si imi creste tensiunea rau de tot!

| DaPanaCand a răspuns:

Chestia este ca eu simt ca ceva nu este in regula si sunt confuz.

| Crisu a răspuns (pentru DaPanaCand):

Mie nu mi se pare nimic in neregula. Gandesti asa, pentru ca te iei dupa ce au spus altii. Nu trebuie sa faci asta.

| DaPanaCand a răspuns (pentru Crisu):

Se poate sa ai dreptate, sunt influentabil, recunosc. Daca nu am mentionat ceva, este ca doua dintre acele fete de care mi-a placut, i-au placut si celui pe care il consider ca fiind cel mai bun prieten al meu.Asta poate insemna ceva?

| AntoniiiaxD a răspuns (pentru DaPanaCand):

Esti destul de mare. Nu mai pune la suflet toate chestiile care ti le zic unii din jurul tau. Si faza aia cu prietena ta cea mai buna. straight face Odata ce ti-a zis asta nu cred ca e prietena ta cea mai buna, sa fim seriosi straight face. Incearca ai fii mai sigur pe tine si sa ai mult mai multa incredere`n tine. Poate aia care dau vorbe asa despre tine te invidiaza de ceva. Nu stiu. Dar nu mai fi stresat de chestia asta. Sunt altele si mai importante oh go on

| Crisu a răspuns (pentru DaPanaCand):

Nu. Sincer, nu are asa mare importanta acest lucru. Nu mai crede ca esti gay. Nu esti! Nici nu ai motive sa crezi asta.

| DaPanaCand a răspuns:

Va multumesc mult, asta ma ajuta mult.Cat despre cea care s-a legat de mersul meu, am sa ma gandesc eu ce fac.