| deutsadeea a întrebat:

Ce este ala orgasm? Il au toate fetele sau unele? Am facut sex pentru a2a oara in viata mea si nu am simtit nimiclaughing. Prima data cand am facut-o m-a durut foarte, foarte tare iar a2a oara in alta seara nu am mai simtit nimic. Mentionez ca inainte am facut oral si m-am excitat foarte tare. E posibil sa am orgasm ca m-am udat tare in timp ce o faceam? Dau funda:*:*:*

6 răspunsuri:
| AlinaaAli a răspuns:

Buna,
Daca te uzi, nu inseamna ca ai orgasm!
Orgasmul e altceva! O sa simti tu cand vinelaughing
Poate ca nu ai avut orgasm pana acum pentru ca ai facut-o doar de doua ori si din cauza durerii nu ai fost destul de relaxata! Ca sa ai orgasm trebuie sa fii foarte relaxata si excitata!
Nu exista nici pozitie ideala, nici reteta miraculoasa. Se stie numai ca atunci cand femeia controleaza miscarea, ea ajunge mai usor la orgasm, indiferent daca este intinsa pe spate sau se afla deasupra partenerului. Cu conditia ca ea sa se simta in largul sau cu el. Aceasta relaxare vine cu experienta si cu timpul, ceea ce explica faptul ca numeroase femei nu au primul orgasm decat dupa 30 de ani. O femeie stapana pe sine, care isi cunoaste bine corpul, reactiile, gusturile (in special gratie masturbarii), alege in mod natural pozitiile care ii vor provoca mai multa placere, care in general nu sunt mai multe de doua sau trei.

| IsabelaIssa a răspuns:

Orgasmul "il are" toate fetele zici? Te-as intreba cati ani ai, ca daca stii sa faci sex dar nu stii nimic despre asta. Revin la lipsa voastra de educatie sexuala. Stii cum e asta? E ca si cum am manca o prajitura, apoi vii si intrebi "dar asta cum se mananca?". O sa incep sa cred ca "intrebarea " ta e pusa doar de amuzament pentru ca in cazul in care nu e, nu prea e bine. http://www.itips.ro/......v1982.html

| nBlade a răspuns (pentru IsabelaIssa):

Da zici ca esti profa de sex.Pana la urma "repetitia e mama invataturii". Nu cred ca vorbesti doar din citite. Pui prea multa pasiune.Te cam dai de gol...parerea MEA.

| ella1515 a răspuns:

Deci nu e chiar asa, o femeie poate avea orgasm chiar si la o varsta mica. Eu de ex. am 18 si am avut orgasm dupa a 4 a oara de cand am facut sex cu iubitul meulaughing Orgasmul stii cand va veni, vei simti ca placerea se intensifica, e ca un val mic dupa care vin mai multe valuri pana vine ala mare si face poc-adica punctul maxim-orgasmul. Iti zic eu, e imposibil sa nu stii cand ai orgasm la o asa senzatie nu se compara cu excitarea. Si da depinde de femei, unele nu ajung la orgasm altele da. Trebuie sa stii cum sa te misti, ce pozitii sexuale si mai ales trebuie sa fii relaxata total. Daca ti-ai pune prietenul sa-ti faca un sex oral clar ai avea orgasm parerea mea. Sper ca te-am ajutat.:*

| CynicalCunt a răspuns:

Au doar unele.

Alte răspunsuri