| anonim0015 a întrebat:

TPU! Ce mai faceti?
Am o dilema mare! Mare! Mare! E o nebunie totala cu liceul asta! Of! E un coleg... E de fapt un aiurit! Dar il plac foarte mult! E o "smecherie de om". Anul trecut, in primul semestru, ne jucam impreuna si radeam in pauze; eram foarte fericita. Credeam ca suntem doar prieteni, dar m-am indragostit de el. Suntem navetisti si in autobus stateam impreuna, pana intr-o zi cand eram foarte obosita si am pus capul pe umarul lui. In urmatoarele zile parea totul in regula si mi-am zis: "Ok. Daca ma place si el, punem de-o combinatie." Aveam un zambet pana la ceafa cand il zaream; imi soptea "sweet nothings" printre rasete de copil. Eram indragostita de el pana peste cap.
Dupa vreo doua saptamani, s-a intamplat iar sa stam impreuna in autobuz: am ascultat muzica la casti, imi zambea, ii zambeam, toate bune si frumoase. Apoi nu stiu ce s-a intamplat! Chiar nu-mi pot da seama! E o aiureala! Anul acesta nu am vorbit aproape deloc! Unul dintre motive il banuiesc (mai multi baieti se cam "dau" la mine, iar eu nu-i ignor pentru ca mereu m-am inteles mai bine cu baietii_, dar ce il determina sa se poarte ca si cand am fi necunoscuti, straini? Acum vreo 2 saptamani, soarta a facut sa stam iar impreuna in bus', dar acum chiar ca eram straini. Nu am scos nici o vocala! Nu ne-am adresat nici macar o consoana mica sau sa ne privim... Nu! Deloc! Doare foarte mult sa stiu ca mi-a spus ca ma place, i-am spus ca-l plac, mai aveam putin si ne sarutam in plina zi, in plina strada, iar acum parca suntem din colturi diferite ale lumii. Cand a coborat, s-a oprit si m-a privit fix in ochi!
Aseara a intrat pe messenger, iar eu am trecut repede pe 'invisible'! Imi afiseaza un status gen: "Tehnologia a avansat tati!" Si pune un link de la un site gen: www.invisible nu mai stiu ce. Bineinteles ca i-am raspuns! "Te bate febra mami?" Mi-a raspuns ceva despre paracetamol. Apoi mi-a spus: "Si daca vrei indiferenta o s-o primesti!". Astazi s-a simtit rau si era palid. l-am privit cu insistenta dar nici cu coada ochiului nu s-a uitat la mine.
Dupa toata istorioara asta sa pun de fapt si intrebarile: Cum il fac sa imi dea atentie din nou fara sa par disperata? El imi spune "tati" si eu ii spun "mami"- imi este clar ca acum totul este complicat intre noi, dar daca eu il iubesc si el mi-a dovedit ca tine la mine de ce sa fie totul asa greu? Ce-l retine, sau ce ne retine sa fim impreuna?
Sper ca nu v-am plictisit…
Help! Va rog frumos! Macar dati-va cu parerea sa-mi fac o idee despre ce ar trebui sa fac. Multumesc anticipat! :*

Răspuns Câştigător
| MishikiCrisy a răspuns:

A zis ca daca vrei indiferenta, o sa o primesti, adica din cauza ta se poarta asa. Cred ca ar trebui sa vorbesti tu cu el sa ii demonstrezi ca nu este asa. Sa ii spui ca te intelegi bine cu toti baieti (pentru ca ziceai ca te intelegi bine cu ei, indiferent daca te plac sa nu) dar cu el e altceva, sau ii spui ca te simti mult mai bine in preajma lui. Spune-i ca te doare foarte tare cand te ignora (ca a zis de aia cu indiferenta, si asta nu inseamna nici ca esti disperata dupa el). Cred ca ar fi bine si sa iil intrebi ce nu ii place la tine de l-a facut sa se poarte asa. Si cred ca ar fi mai bine sa faci tu primul pas in relatia asta daca el nu il face. Ca 100% nu o sa iasa nimic rau de aici, decat daca iti spune ca nu mai simte nimic pentru tine, dar sigur nu ar face asta.
Sper ca te-am ajutat si succes!

14 răspunsuri:
| MishikiCrisy a răspuns:

Nu pot citi acum, citesc maine si iti dau un sfat

Răspuns utilizator avertizat
| GeorgeNGA a răspuns:

Hey! Sunteti la liceu in numele lui Dumnezeu! Incearca sa-l ei intr-o pauza, dupa ore si vorbiti deschis. Explica-i cum sta treaba, descarcate apoi lasa-l si pe el sa-si spuna off-ul si vedeti ce rezulta. Nu mai sunteti copii de 12 ani sa va trimiteti biletelestraight face

| MishikiCrisy a răspuns (pentru GeorgeNGA):

Cei de 7-8 ani fac asta, nu cei de 12! tongue

| anonim0015 explică (pentru MishikiCrisy):

Multumesc frumos! :*

| MishikiCrisy a răspuns (pentru anonim0015):

Cu placere! Sa imi zici cum a iesit.

| anonim0015 explică (pentru MishikiCrisy):

Of! Nu prea bine pentru ca nu am indraznit sa-i vorbesc! Cand ma vede se intoarce cu spatele deci sigur nu vrea sa ma priveasca sau sa-mi vorbeasca. Ma las pagubasa! Ma chinui sa mi-l scot din cap... Asta e! Viata e viata! Multumesc pentru sfat oricum. :*

| MishikiCrisy a răspuns (pentru anonim0015):

Daca nu risti nu castigi! Eu in locul tau m-as duce, chiar daca el vrea sau nu sa vorbeasc cu tine, daca spune ce nu vrea sa vorbiti, spune-i ca e foarte important. Nu trebuie sa suferi doar pentru ca nu ii poti vorbi.

| grapeFruit09 a răspuns:

Nu inteleg de ce ai trecut pe invizibil, ei da fie.Cred ca trebuie sa vorbiti, sa iti explice el ce s-a schimbat.De ce sa stai si sa ghicesti-vorbti.Aaa si normal ca ar fi mai bine sa vb live.

| highheadshot a răspuns:

Vorbeste cu el, dar nu pe mess, "face 2 face".

| gabytofan a răspuns:

Nu cred ca este foarte indragostit de tine pentru ca la varsta asta de liceu nu prea stii sa iti stapanesti sentimentele azi il placi maine nu gasesti alta...etc dar daca il vrei inapoi fa-te si tu trista.etc,etc sa vezi ca o sa se apropie de tine pune statuseri de tristete, bla bla bla sper ca te-am ajutat...

| Adelaide13 a răspuns:

Hmm.ciudat. Cred ca cel mai bine este sa iti faci curaj si sa ii vorbesti deschis. Poti alege varianta fata in fata si sa ii spui ceva de genu': "Poti sa imi spui si mie ce s-a intamplat?" sau "Ce draq ai?". Pentru voi doi este mai buna prima varianta. Daca nu vorbiti deschis o sa o tine'ti asa mult si bine. Succes! :*

| Serban_Gabriel_1983 a răspuns:

Daca citeste ce ai scris u aici si vede ca ti la el, o sa vezi ca o sa te priveasca din nou ca inainte!