| aandreutsaa a întrebat:

mami si cu tati sunt despartiti.si mami cand eram eu mai mica nu a vrut sa stam in bucuresti asa ca am venit in oradea.eu nu stiu as vrea in bucuresti ca mai este si verisoara mea. dar ce sa fac pe cine sa aleg? voi pe cine ati alege si tati are si o fetita mai micuta care a facut-o cu noua lui nevasta.trebuie sa aleg pe cineva unde sa stau pentru todeauna. pe cine sa aleg?

6 răspunsuri:
| EvangelineLovin a răspuns:

Eu as sta cu mami. acu tu faci cum vrei, gandeste-te bine, nu intreba aici ca nu stim noi ce trebuie sa faci tu. Poti sa-ti faci prieteni si in oradea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stii, asta nu depinde de alegerea noastra ci de alegerea ta pentru. ca eu una nu ii cunosc pe parintii tai si prin urmare nu ar conta ce ti-as spune, ti-as putea spune doar sa te gandesti foarte bine la ceea ce iti doresti si dupa aceea raspunsul va veni de la sine... sper ca te-am ajutat big hug

| larysutza99 a răspuns:

Pai depinde. Daca mama ta te iubeste si iti ofera tot ce ai nevoie eu zic sa stai cu ea te vei obisnui in Oradea. Pe cand tatal tau, daca si-a refacut viata si mai are un copil probabil ca nu te va mai iubi asa de mult si sotia lui nu te va accepta sa locuiesti cu el. Poti sa mergi in vizita cand vrei la verisoara ta nu trebuie din acest motiv sa o neglijesti pe mama ta mai ales acum ca este singura.

| AnnAnne a răspuns (pentru larysutza99):

"Pe cand tatal tau, daca si-a refacut viata si mai are un copil probabil ca nu te va mai iubi asa de mult si sotia lui nu te va accepta sa locuiesti cu el."

Asta e o mare prostie.Nu ii cunosti familia, nu poti face presupuneri.Ma indoiesc ca tatal ei si sotia sa o s-o denigreze si nu o vor mai iubi.

aandreutsaa, parerea mea e sa te gandesti ce simti tu.Gandeste-te cu care dintre parinti te simti mai in largul tau, care are timp mai mult pentru nevoile tale si te poate sustine mai bine in tot ce faci.Si ai mei sunt despartiti de ceva timp, asa ca stiu cum e.Succes in alegere si daca mai ai nevoie, imi poti da un mesaj privat/raspuns aici! happy

| aandreutsaa explică (pentru AnnAnne):

Pai degeaba m-am gandit foarte mult dar nu stiu ce sa fac si nu suport oradea este un oras prost...nu stiu ce sa faccrying(

| AnnAnne a răspuns (pentru aandreutsaa):

Trebuie sa stii! Nici eu nu iau decizii prea bune, dar imi amintesc ca odata am citit despre o metoda mai ciudata de a te hotari asupra unei probleme.Iei o moneda, iar una din fete e cap, alta pajura.O arunci in aer si pana o vei prinde, cica iti vei da seama prin faptul ca te vei fi gandit intre timp "Sper sa pice cap/pajura", cap fiind mama si pajura fiind tatal.Ma rog, e o metoda mai neconventionala, dar poate te ajuta la ceva.Zi-mi daca a mers si daca nu, mai da-ne detalii.Nu stim nici macar cati ani ai si nimic despre personalitatea ta si a parintilor tai, ca sa te putem ajuta cat mai mult.