| Anda31 a întrebat:

Buna,TPU! Ce parere aveti despre o relatie de o luna intre un baiat si o fata de 20 ani amandoi.Ar fi cam devreme pentru a avea relatii intime? Mentionez ca pentru fata ar fi prima data.

Răspuns Câştigător
| Ioannaaaaaaaaaa a răspuns:

Depinde de conceptiile tuturor.Eu una, la o luna nici nu ma gandeam.Eu am facut-o la 1 an si nu regret deloc.Pentru ca daca stai mult, crede-ma te va iubi mai mult. daca o faci asa imediat isi va pune semne de intrebare...

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru Ioannaaaaaaaaaa):

Nu e neaparat adevarat, poate a stat un an dupa tine, dar foarte bine poate anul urmator sa te paraseasca de cand abstinenta este considerata o dovada de iubire? e ca si cand te-ai abtine de la mancare desi ti-e foame de mori

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Ioannaaaaaaaaaa):

Cati anisori ai draga mea? Ai citit raspunsul dat de Verginica Vacagrasa? Aceea merita sa fie premiata.Am cunostine care au fost ani de zile prieteni pe urma logoditi si dupa cativa ani de casatorie au divortat.Iar concluzia ta este de-a dreptul hilara :. Pentru ca daca stai mult, crede-ma te va iubi mai mult. rolling on the floor Pe bune? rolling on the floor rolling on the floor

| Ioannaaaaaaaaaa a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Noi avem 4 ani acum..suntem foarte bine pentru ca de fiecare data facem ceva nou

| Ioannaaaaaaaaaa a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Eu am zis din propria experintahappy Si mi-a marturisit-o si el! A zis ca daca o faceam cu el mai devreme nu avea aceeasi parere despre binehappy

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru Ioannaaaaaaaaaa):

Nu este nici o diferenta ca ai facuta dupa o luna sau dupa 1 an, rezultatul e acelasi

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Ioannaaaaaaaaaa):

OK,sa aveti mult noroc in viata.

| Ioannaaaaaaaaaa a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Asta depinde de persoana!

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru Ioannaaaaaaaaaa):

Nu depinde de tine, este purul adevar, dar daca nu vrei sa il vezi, e problema ta

| Anda31 explică (pentru Ioannaaaaaaaaaa):

Multumesc frumos :*!

| Anda31 explică (pentru corbulalbrosu):

Am zis cati ani am.Si am citit si mesajul tau, cel in privat.Nu mai fii rautacios ca nu ti-am dat tie fundita ...in loc sa dai si tu raspunsuri ok, esti foarte arogant ...fiecare isi alege ce ii convine si vede doar ce vrea.Eu le multumesc tuturor.

31 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Aveti 20 de ani nu 14, sunteti la varsta la care trebuie sa cotrobaiti cat mai multe cearsafuri. nu e timp de pierdut, daca esti pregatit-o fa-o, daca nu despartete de el si nu-i irosi timpul aiurea

| Anda31 explică (pentru VerginicăVacăGrasă):

Imi pare rau ca nu iti pot da si tie fundita, ai dreptate, cred ca ar fi cazul sa ne despartim fiindca el vrea ceva, eu altceva.Eu vreau stabilitate, el cred ca vrea doar aventuri.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru Anda31):

Dp meu de vedere e cam devreme sa cauti stabilitate, mai bine te-ai distra un pic inainte sa pui lacat libertatii, o sa plangi dupa perioada asta

| Anda31 explică (pentru VerginicăVacăGrasă):

O sa ma gandesc la toate sfaturile.Multumesc pentru timpul pe care l-ai pierdut dandu-mi sfaturile astea.

| corbulalbrosu a răspuns:

Doar tu ca femeie iti poti raspunde la aceasta dilema.Ai stat atata amar de vreme virgina, refuzand desigur multe solicitari de a-ti incepe viata sexuala, ar fi cazul ca si acum sa asculti de ratiune si sa procedezi ca atare. Alegerea iti poate apartine doar tie.

| Anda31 explică (pentru corbulalbrosu):

Nu e amar de vreme...ce voiai? la 14 ani sa am si vreo 10 copii? Eu cred ca e de apreciat.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Anda31):

In intrebarea ta era specificata varsta de 20 de ani. Daca ai uitat iti reamintesc ca ai scris asa:""Buna, TPU! Ce parere aveti despre o relatie de o luna intre un baiat si o fata de 20 ani amandoi."" Care este varsta ta adevarata?

| Anda31 explică (pentru corbulalbrosu):

Cred ca am fost destul de clara ca am 20 ani. Vrei un buletin sa te convingi?

| Anda31 explică (pentru corbulalbrosu):

Ai raspuns : "Ai stat atata amar de vreme virgina, refuzand desigur multe solicitari de a-ti incepe viata sexuala", iar eu ti-am spus de 14 ani. Crezi ca ar fi fost o varsta potrivita? Eu vad ca pe aici numai cei de 14 ani au probleme sexuale si de aceea am ales sa iau in gluma ca model varsta aia.Da, la 20 ani sunt inca virgina si nu imi pare rau.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Anda31):

Se pare ca n-ai inteles tocmai esenta :""refuzand desigur multe solicitari de a-ti incepe viata sexuala, AR FI CAZUL CA SI ACUM SA ASCULTI DERATIUNE si sa procedezi ca atare. Am fost clar in exprimare dar daca nu ai inteles iti traduc in romaneste : Cum ai stat virgina atatia amar de ani pana la varsta de 20 sa iti intrebi RATIUNEA SI NU INIMA daca in acest moment si cu aceasta persoana merita sa-ti pierzi acel ceva la care ai tinut intratata.

| Emilian65 a răspuns:

Pentru fata este prima data, dar pentru baiat a cata oara este?

| Anda31 explică (pentru Emilian65):

Daca as sti a cata oara ar fi pentru el, crezi ca as fi fericita? Banuiesc ca a avut ceva fete la activ ....de aceea imi e frica sa nu fiu si eu doar una in plus.

| Alcyon a răspuns:

Sfatul meu e sa incerci sa-l cunosti mai bine. Banuiesc ca daca ai stat virgina pana la varsta asta, nu esti dispusa s-o faci cu orisicine si ca-ti doresti o relatie serioasa. In general, iti cam dai seama repede cu cine ai de-a face. Poti sa ai o discutie deschisa cu el si sa-l intrebi direct ce-si doreste. Barbatii sunt destul de sinceri daca-i iei la intrebari, fiindca nu le place sa se complice.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, mult prea devreme.

| RedheadOnTheRun a răspuns:

Daca fata respectiva se simte pregatita si are incredere in partener...
Daca are indoieli, cel mai bine e sa astepte.

| Belluuu a răspuns:

La o asemenea varsta, va puteti permite sa incercati : )

| clickkcilc a răspuns:

Fie ca este 1 zi sau 10 ani important e sa aleaga bine pentru ca primul act sexual nu se uita niciodata

| AleSmartGirl a răspuns:

Daca tipa e virgina consider ca e cam devreme pentru a avea deja relatii intime. O luna nu mi se pare deloc mult.
Ideea e insa ca trebuie sa faca ceea ce simte! Nimeni nu iti garanteaza fericirea si siguranta langa un tip...nici macar dupa 10 ani de relatie!

| Junioara17 a răspuns:

Bun, eu am 17 ani. Poate nici nu vei lua în considera răspunsul meu, dar chiar îmi face plăcere să răspund. Cu toate că și eu sunt virgină, am înțeles un lucru: fă ce simți, când simți! Dacă tu simți că e persoana potrivită și că merită, fă-o. În fond, ce ai de pierdut? Numai tu știi când ești pregătită, nimeni altcineva. De ce să te grăbești dacă el nu asta urmărește? Dar de ce să aștepți un an doar pentru că așa se cuvine? Nu zic, într-adevăr, cu cât trece mai mult timp, cu atât vă cunoașteți mai bine și țineți mai mult unul la altul. Dar sunt momente în viață în care nu trebuie să aștepți momentul, trebuie doar să simți și să o faci. Nu încerca să prelungești momentul doar pentru că nu ar fi frumos din partea ta să te lași ușor sau din cauza motivelor pe care doar tu le știi. E vorba de fericirea voastră, nu a altora. Și ai o vârstă, nu mai ai 14 ani. Multă baftă în orice decizie vei lua. Numai tu știi când va fi momentul, te pup.

| Supplexa a răspuns:

Nu e prea devreme! Sunteti amandoi destul de maturi sa constientizati ce faceiti, e normal.