| Lllllll01 a întrebat:

Buna TPU.
Ce pot face sa nu mai fiu atât de geloasă? Uneori mă incomodează și dacă vreo altă fata trage cu ochiul la iubitul meu. Suntem împreună de aproape un an și o lună.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Ideal este sa-ti folosesti creierul, ca sa te opresti din gelozie!
Gelozia este o boala grava, care distruge fericirea oamenilor, distruge vieti si casnicii.
daca nu inveti sa te stapanesti sis a acepti ca nu ai motive sa fii geloasa, nu vei reusii niciodata sa pastrezi pe cineva langa tine si nici sa fii fericita.
Nu ar trebui sa te deranjeze ca alte fete se uita la iubitul tau, ca nu-l mananca si nici nu se toceste, dimpotriva, ar trebui sa-l arati lumii intregi si sa fii mandra ca ai un barbat atat de frumos si atragator langa tine, care te iubeste doar pe tine.
Invata sa judeci inainte sa faci crize de gelozie, ca-i pui pe toti pe fuga!

9 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Este de mirare ca INCA mai sunteti impreuna.

| LoveSleep a răspuns:

Să mergi la sală, să te îngrijești, să mai citești câte ceva...

| Lllllll01 explică (pentru LoveSleep):

Cu ce m-ar ajuta toate astea? Nu prea vad rostul, deoarece iubitul meu este extrem de mulțumit de cum arat.

| Lllllll01 explică (pentru LoveSleep):

Sunt deja îngrijită și iubitului meu ii place cum arat, de citit, citesc. Nu vad rostul răspunsului.

| LoveSleep a răspuns (pentru Lllllll01):

Te-ar ajuta. Scapi de gelozie când realizezi că ești mult mai presus decât majoritatea tipelor care ar putea apărea intr-un mod sau altul în viața lui. Și realizezi asta când începi să lucrezi puțin la tine.

| Plato a răspuns:

Nu e nimic anormal, cat timp nu actionezi ca o psihopata sau ceva.

| ywar a răspuns:

Roaga-te lui Dumnezeu sa te vindece de aceasta boala! Roaga-te din suflet si mantuieste-te.

| WaterDrop a răspuns:

Il obligi sa umble nespalat, cu haine rupte, netuns si nebarbierit.Sigur nu-l va dori niciuna. Sau te duci tu la psihiatru.

| Misteryy a răspuns:

Buna, gelozia psihologic vorbind este o frica, de multe ori gelozia poate fii proiectiva, sau din cauza anumitor probleme emotionale, daca esti geloasa in majoritatea relatiilor tale si ai momente cand esti convinsa ca partenerul te inseala gelozia ta depaseste cote importante.