| anonim_4396 a întrebat:

Sunt alina am 22 de ani şi aş vrea să vă cer un sfat. Am avut o relaţie de aproape 4 luni. El e genul căruia îi plac cluburile, chefurile.îi place să iasă în lume. Are mulţi prieteni, prietene etc. Iar eu sunt exact opusul. Urăsc cluburile şi tot ce tine de ele plus că sunt timidă, complexata, nu îmi place nimic la mine etc sad şi de fiecare dată când mă chema undeva, eu nu şi nu. Îi spuneam că o să iesim noi într.o zi.(acum regret că nu am trecut peste timiditate). Şi uite aşa într.o zi a vrut sa ne întâlnim. Nu prea vorbea şi a zis că e mai bine să ne despărţim că nu simte că ţin la el. apoi în altă zi mi-a zis că sentimentele lui nu sunt aşa cum ar trebui să fie. Şi că preferă să.mi spună mai repede decât să lăsam să treacă anii să sufăr şi mai tare. Şi că dacă doresc să rămânem amici. Cât am fost cu el m.am simţit iubită, protejată, m.am împrietenit şi cu părinţii lui care m.au îndrăgit de cum m.au văzut. Mă simteam că acasă sad în alte relaţii eram geloasă, îi bombardam cu mesaje, telefoane etc. Dar cu el nu am făcut asta pentru că aveam încredere şi plus că nu voiam să mă creadă disperată, cicalitoare. Poate am greşit că nu am făcut.o ...de la ziua aceea nu am mai vb doua zile dar şi când am făcut.o am vb aproape o oră, nici când eram împreună nu am vorbit atât. Apoi în altă zi eram cam tristă şi vorbeam mai mult despre cum mă simt şi probabil nu i.a placut si a zis ca mai vorbim în altă zi când ni se adună subiectele. Apoi am început să vb iar în fiecare zi si urmează să ne şi vedem.Nu ştiu ce să fac. Mă doare sufletul că nu îl pot vedea ca pe un amic. Lângă el am simţit că evoluez ca persoană, că mă schimb în bine că sunt mai optimistă etc. Cred că el e iubirea pe care o caut de atâta timp. Nici la prima iubire nu am avut aşa sentimente sad îl vreau în viaţa mea. Am nevoie de el ca de aer. aş da orice pentru băiatul asta. vreau din suflet să fim din nou împreună şi nu ştiu ce şi cum să fac.

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

El poate nu e om serios daca merge la chefuri si distractii. De obicei lumea merge in acele zone de chef sa mai prinda o bucatica, la o betie sau doamne fereste sa se drogheze. Tot mai bine e sa intalnesti un om care nu merge acolo, cum sunt eu nici mie nu imi plac distractiile si fumurile de tigara, etc. Cu mine ieseai la un film, un biliard, mancam cina in oras, etc. Voi fetele aveti noroc ca oricine pune ochii pe voi dar la baieti e mai greu.

| Sebastian2014 a răspuns:

Trebuie sa treci peste tot si sa-i spui tot ceea ce simti. Spune-i sa va intalniti, respira adanc( spune-ti in minte: ''pot face asta'' daca simti ca ai emotii) si spune-i tot ceea ce simti, rascoleste toate sentimentele pe care le ai pentru el si dezvalui-le sincer. Daca te iubeste cu adevarat nu are cum sa te refuze asa. Succes si sper sa faci ceea ce te face fericita! O seara frumoasa! happy

| MariaMarty a răspuns:

Ok..si eu sunt foarte timida si stiu cum e.dar gandeste-te ca uneori e bine sa risti, sa incerci ..crede-ma ca e mai bine sa ramai cu regretul ca ai incercat decat sa stii ca ai lasat timiditatea sa te opreasca...si daca te-ai simtit atat de bine langa el spune-i.el nu citeste gandurile, asa ca n-are de unde sti. spune-i ce simti acum, cand inca nu e prea tarziu..si stiu ca e usor de spus dar greu de facut, stiu bine, si eu am pierdut un baiat pe care l-am placut mult din cauza timiditatii, complexului ca vai el e popular etc..si n-are ce vedea la mine, ca e prea bun pentru mine ..si asa am renuntat la el..si uite ca dupa cateva luni regret enorm de mult ..asa ca infruta-ti timiditatea, si lasa complexele deoparte, pun pariu ca multe-s inchipuite..asa ca ai incredere ca totul va fi bine si SPUNE-I CE SIMTI! bafta happy

| dydylyna14 a răspuns:

Simplu: Spune-i. Sunt 2 situatii : a) E de acord ( forever happy) sau...b) Va zice : Adica dupa ce ne-am despartit tu vrei sa fim impreuna? etc. Eu zic sa risti...stii vorba aia : NU risti, nu castigi. Succes!