| ineigvfyusavfdyuoa a întrebat:

Cea mai buna prietena a mea mi-a zis sa pun aceasta intrebare: Ei ii place de un baiat, cu care se intelege bine, dar lui ii place de mine si si ea intreaba cum sa ii zica? ii este rusine pentru. ca intai i-a placut de cel mai bun prieten al lui si el a zis si e frica sa nu zica, iar eu cum as putea sa-i zic ca el ma place de fapt pe mine nu pe ea?! Este cea mai buna prietena a mea tin mult la ea si nu vreau s ao ranesc! Ajutati-ma!

1 răspuns:
| Kafeeaua a răspuns:

Nu o pune intr-o situatie in care risca. mai intai itai inima in dinti si spune-i cum sta treaba. incearca tu sa voerbesti cu baiatul si sa-i spui ca tu nu vrei nimic cu el, si sa deschida ochi, sunt multe persoane in jur.
Ea poate fi descurajata de asta, fii sigura!, dar daca ii spui adevarul tu, te-ar considera o prietena adevarata! daca tii mult la ea, si spui ca nu vrei sa o faci sa sufere, atunci... spune-i si nu o lasa ca suferinta sa vina de la el!