| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU... cer si eu o parere doar va rog nu va bateti joc. am 18 ani dar nu am mai avut prietena de 3 ani sunt foarte timid.nu prea intru in vb cu fetele. eu unul zic ca nu sunt urat.(1, 86 cm si 72 kg parul cret saten ochi caprui) am cam tot ce mi-as putea dorii ($) dar nu ma prea arat ca am bani si din astea.si chiar nu vreau ca sa am o prietena doar pentru faptul ca sa o plimb cu masina si sa o ---. deci vreau si eu o prietena cu care sa ma simt bine atat vreau... spuneti-mi ce sa fac? sunt foarte timid si asta va asigur ca nu pot sa schimb (am incercat). vreau o parere de la oricine, aicea pot sa vb cu fetele ca nu mi-e rusine :pe fiindca nu ma cunosc :pe nu mi-e teama daca zic vreo prostie, deci ajutati-ma cu cv sfaturi. va multumesc

8 răspunsuri:
| youmail a răspuns:

Nu e important sa te schimbi tu sa nu mai fii timid ci sa gasesti fata care sa fie pentru tine.

Nu vreau sa ma dau mare si tare cu fetele... dar sa spunem ca... nuprea am mai dormit pe acasa in ultimii 10 aniwinking (si nu glumesc)
1. Nu arati ca ai bani dar tot timpul trebuie sa fii curat imbracat, si putin (nu prea mult) luxos, un mic accesoriu, un mic artificiu, ca si cum ai strans ceva timp bani pentru el,. spre exemplu un ceas, un lantic. usor... ca sa observe persoana respectiva ca esti un tip ce stii sa muncesti si sa iti strangi banuti pentru ceeea ce iti propui. Cand ii vorbesti despre 'acel obiect pretios' pe care ti l-ai ales fa-o ca si cum ai facut multa truda sa il poti face rost. spre exemplu a trebuit sa iti ajuti parintii toata vara, sau mai stiu euwinking
2. Daca ai pasaport te iau cu mine intr-un weekend si iti garantez ca nu vei cheltui mai mult de 120 Euro (in total, cu cazare, drum, iesit in oras, etc)

| paul18 a răspuns (pentru youmail):

Deci am ceas pe mana ...lantisor (de argint fiindca urasc aurul (mi se pare prea tiganesc ) ) sunt plecat din tara.sunt din cluj. aicea is prieten bun cu multe fete.dar ele vor doar ce am (se cunoaste pe o fata ce vrea de la tine dupa cum se comporta ) eu vreau sa fiu in Romania la fel cum ma comport aicea. aicea ma coport asa din cauza ca nu prea intereseaza de ele.dar in tara sunt ca un bleg nu vb cu ele din cauza ca sa nu le zic vreo prostie :p ...mersi pentru raspunswinking

| youmail a răspuns (pentru paul18):

Ai grija de tine, fi tu si va veni fata care trebuie la tine. Nu cauta fete din cluburi discoteci, fata care iti trebuie tie mai de graba o gasesti la un stand de carti.
Important e ca valorile ei in viata sa fie altele de cat cele materiale
Spre exemplu arta, muzica, limbile straine, job-ul ei.
Studenta la limbi straine sunt cele mai bune, profesoare de franceza in general

| paul18 a răspuns (pentru youmail):

Woow profesoara de franceza zici? laughing chiar sa stii ca pe clasa a 8 am avut o profesoara de franceza buna.; si imi era vecina doar de cateva zile si parca se dadea la mine cand aveam ore.tot timpul ma lauda...ma alinta si cand mergeam la scoala ma suna ca sa ma duca cu masina la scoala laughing pacat ca sunt cam timid laughing

| youmail a răspuns (pentru paul18):

Pacat! Nu stii ce ai ratat,
Doua din fostele mele prietene (si prietene intre elewinking s-au facut profesoare de Franceza, acum mai am auzit ca inca o fosta de-a mea s-ar face profa laughing )
Cele de fr. in general sunt putin citez: "mai lovite la sentiment".

| youmail a răspuns:

Ps : o sa revin cu mai multe sfaturi, detalii etc dar acum sunt la munca si nuprea am timp
id-ul meu este youmail si tel 0737329331
vb daca e sa fii din Bucuresti te-ai scos

| RloveS a răspuns:

Nu ai ce sa schimbi la tine. Doar ca trebuie sa apara fata potrivita pentru tine :*. Hei daca esti exact cum zici. M.as indragostii de tine daca te'as cunoaste :* Dar eu am prieten de 3 ani de zile:*. Sa ramai asa ca baieti k tine nu se mai gasesc. Sunt 1 la 1000 :*! Sper sa iti gasesti o fata care sa te aprecieze pentru cea ce esti >big grin

| paul18 a răspuns (pentru RloveS):

:p m-am descris exact cum sunt, poate am mai crescut putin cu vreo 2 cm happy. apreciez spusele tale dar daca e "1 la 1000 " inseamna ca fata "potrivita" e tot 1 la 1000 :p mersi mult de incurajare happy