| Și_Atât_Radu_1999 a întrebat:

Salutare TPU, am 15 ani si nu am avut niciodata o prietena. Nu sunt timid, am simțul umorului, dar mi-e rusine sa intru in vorba cu fete pe care nu le cunosc. Imi puteti da niste sfaturi? Chiar as vrea din tot sufletul sa am o prietena.

Răspuns Câştigător
| 97violet a răspuns:

Self-confidence.
sunt de părere că ar trebui să ai mai multă încredere în tine, în abilitățile și calitățile tale. nu-i o rușine, să știi, faptul că nu ai avut o prietenă până acum
dacă i-ai spune acest lucru unuia cu țărână în loc de creier, te va judeca, căci asta impune societatea, niște cacaturi
be more confident, iar celelalte lucruri vor veni de la sine, natural
dacă încerci forțezi un relație, o strici dinainte ca ea chiar să înceapă
mult noroc, salutări big grin

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

La 15 ani vrei prietenă? Păi la 20, 30 de ani ce o sa vrei? Vilă cu piscină? Nu crezi ca esti mic de prietenă? Termină scoala, si după aia ai timp tot de prietene, te maturizezi, i ti i ei un job, ai bani, că alea nu stau cu cei care nu au bani, fetele vor bani, foarte multi bani, Ai?

| gabriel87000 a răspuns:

Cam asta e moda asta acum la 15 ani vrei gagica.in locul tau m-as gandi la scoala, la o cariera in viata.mai lasa sa treaca timpul iar cand vei deveni major atunci o sa ai timp si de relati. spune-mi tu la 15 ani ce intelegi prin a avea o prietena? da cum spunea si cristi alea vor bani nu sta cu tine asa pe degeaba