| NimeniCuNume a întrebat:

problema mea este ca sunt foarte timid tot timpu am fost asa mai ales cu fetele pe care nu le pot privi in ochi de relatii nici nu poate fi vorba( probabil e de la faptul ca ma consider urat)straight face am 20 ani si nu am avut nici o prietena pana acuma.Eu in familie si cu oamenii pe care ii cunosc bine sunt foarte deschis, eu sunt "clovnul" familiei ii fac pe toti sa rada da in afara familiei nu sunt de loc asa si as vrea sa schimb asta dar oricat as incerca nu potsad
Daca imi puteti da cateva sfaturi sau daca ati trecut cumva prin asa ceva si ati iesit ziceti-mi si mie va rog. Multumesc

4 răspunsuri:
| WhatheWow a răspuns:

Timiditatea nu poate fi învinsă decât cu puțin curaj. Mă îndoiesc că prea mult curaj ar avea efectul dorit dar câte puțin, pas cu pas, ai să reușești. Acum, ce să zic?; tu spui că te consideri urât dar eu te întreb : urât, urât dar te consideri și respingător? Să știi că nu trebuie să fii frumusețea întruchipată să ai succes la femei. Sunt multe alte lucruri care pot compensa frumusețea. Depinde mult și de așteptările tale căci frumoasa și bestia se pot îndrăgosti doar în filme sau în cărți; realitatea e puțin mai dură. Ca sfat, eu zic că puțină încredere în tine n-ar strica!

| Shavoo a răspuns:

Poate esti gay?

| 26Geo a răspuns (pentru Shavoo):

Vorbesti din experienta shavoo?

| Shavoo a răspuns (pentru 26Geo):

N-ai haz!