| anonim_4396 a întrebat:

chiar nu stiu ce sa mai cred. am aflat ieri de la prietena mea cea mai buna k vorbeste cu un baiat dragut de la liceu si am intrebat'o cum l-a cunoscut si mi-a zis ca baiatului respectiv i-a dat numarul baiatul dupa care plangeam eu( ea nu stie asta si eu nu dau nume) si baiatul asta dupa care am plans i-a zis baiatului acela k e draguta si nu stiu ce. si nu prea e asa. nu are sani, are cosuri multe pe fata si pe corp, are fund...in fine.
dc nu i-a dat nr meu si l-a dat pe al >ei? doar i'am zis duminica cand am vb cu el pe mess. k nu mai imi place de el. gresisem eu un cuv si i-am zis k sunt indragostita si nu stiu de cinelaughing si el mia zis k de el si i-am zis k mi-a trecut demult ( cica) si m-a tras la raspundere k nu l'am bagat in seama si m'a intrebat daca in vacanta vin la tara.
deci repet:dc nu i-a dat nr meu si l-a dat pe al ei? eu nu mai inteleg nimic. o crede mai draguta decat mine sau ce? k mie toti cunoscuti mi'au zis ca sunt mult mai frumoasa si mai finuta ca ea. deci explicati'mi si mie, ce sa mai inteleg. funda pentru cel mai bun raspuns si restul vot big grin

Răspuns Câştigător
| Antonima19 a răspuns:

Draga mea nu trebuie sa te compari cu ea daca e urata si cum ne-ai descris`o tu...Nu are rost poate ca el a vrut sa-l ajute pe baiatul acela sa isi faca o prietena. Poate nimic altceva. Asa ca daca il iubesti pe baiatul acela spune-i ce mai stai ca alfel va fi prea tarziu. Fundita? puppy dog eyes

| Criss003 a răspuns (pentru Antonima19):

Nu mai vreau nimic cu el. a fost un timp cand a fost ceva frumos intre noi si dupa i-am zis ca mai tin la el si el a profitat de lucrul asta si nu mai vreau sad

| HelloKittyA a răspuns (pentru Criss003):

Ori estii indragostita de el, ori nu? cine sa te mai inteleaga. Tu sti ce vrei? Si daca nu mai vrei nimic cu el de ce te intereseaza de ce i-a dat numarul prietenei, si nu al tau?

| Criss003 a răspuns (pentru HelloKittyA):

Nu mai imi plc de el..suntem doar buni prieteni acum. daca nu ai inteles ce am vrut sa zic mai bine taci

| HelloKittyA a răspuns (pentru Criss003):

Daca ai sti sa explici as intelege! Tu care sti situatia si cum ii cheama pe respectivi, normal ca ti se pare usor! Si apropo esti cu gramatica la pamant!
P. S "apropiati" se scrie cu doi de "i" la sfarsit, pentru ca in cazul tau este vorba de niste persoane. :*

| Criss003 a răspuns (pentru HelloKittyA):

A vorbit kitty inteligenta....poaaa..ma doare'n cot de ce crezi uh. si apropo se scrie,, esti,, nu,, estii,, cu 2,, i,, asa ca mai bine uita'te la tine si dupa aia sa vorbesti de altuwinking

| HelloKittyA a răspuns (pentru Criss003):

Am pus doi de "i" pentru a accentua, tu cand o strigi pe maicata, din dormitor, iar ea este in bucatarie, banuiesc ca spui " mamaaaaaaa" ..Cand nu vrei ceva din adancul sufletului, nu spui " nuuuuu vreauuu"? Si sunt zeci de mii de exemple ca sa iti dovedesc ca nu am gresit..Chiar de ti le-as scrie pe toate, tot nu ai intelege! Si cred ca acum am inteles si intrebarea ta si stiu si raspunsul, a dat numarul prietenei tale pentru ca este mult mai buna decat tine.Si daca tot vrea sa te pastreze pentru el, de ce nu face nimic in legatura cu asta? Sunt doar aberatii! Mai mult de 7-8 clase nu ai, se vede clar ca esti geloasa scump-o si chiar nu este cazul.

| Criss003 a răspuns (pentru HelloKittyA):

Asta cu accentuatul e adevarat. dar cum pronunti esti cu 2 i? poate esti cu mai mult,, i,,. si apropo. se scrie,, scumpo,, nu,, scump-o,,winkingwinking
in plus eu credeam ca este un site unde poti sa te descarci si alti incearca sa te ajute. dar vad ca mai sunt si unii carora le pasa mai mult sa comenteze nu sa ajute.winking

| Criss003 a răspuns (pentru Antonima19):

Multumesc. si apreciez ca stii sa ajuti si sa dai sfaturi bune nu ca altii. Se simt

| HelloKittyA a răspuns (pentru Criss003):

Cati de "i" draga? 20-30? un singur "i" era de ajuns incat sa se inteleaga ca acolo este un accent, si apropo mai verifica un DEX! Te-as fi ajutat de la inceput, dar nu te supara, chiar esti esti romanca?

| HelloKittyA a răspuns (pentru HelloKittyA):

Scuze ca am scris doi de " esti ", fara sa-mi dau seama! Macar i-am scris corect pe amandoi!hee hee

| Antonima19 a răspuns (pentru Criss003):

Te cred si eu am trecut prin asta!

| Antonima19 a răspuns (pentru Criss003):

Mersi :* :*

| Criss003 a răspuns (pentru Antonima19):

big grin

| Criss003 a răspuns (pentru HelloKittyA):

Vezi ai grija cum vorbesti.winking pun pariu ca daca era sa fim fata in fata nu mai aveai curaj sa comentezi nimic. asa ca shhhhhh! mie nu imi place sa ma dau mare si sa ma iau de alti pe site-uri. oricine are tupeu dar fata in fata toti se retrag.

33 răspunsuri:
| Castiel a răspuns:

In primul rand, gusturile nu se discuta daca tu crezi ca ea este urata nu inseamna ca tipul acela crede la fel, poate-i place mai mu; t de ea decat de tine.

| Elial a răspuns:

Uite.eu sunt in locul prietenei tale.cum ar veni. poate ca el vede ceva in sufletul ei de care s-a indragostit. poate ea are ceva. ce tu nu ai.pacat ca unii au si isi bat joc de ce au si altii abia abia ajung la asa ceva.MARE PACAT!

| Criss003 a răspuns (pentru Elial):

Nu stiu ce ai inteles dar baiatul de care mi-a pkt i-a zis baiatului acela doar k e draguta. si apropiati mi'au zis ca ei cred ca nu a dat nr meu pentru ca vr sa ma tina doar pentru el si nu ii place sa ma vada cu altcineva

| DeEaDeeutzaX a răspuns:

Nu inteleg de ce te compari cu ea.Si poate i-a dat numarul ei ca el o vede pe ea mai draguta pana la urma de ce ea n-ar putea vorbi cu acel baiat...si mai ales ca e prietena ta cea mai buna ar trebui sa te bucuri pentru ea nu sa vorbesti asa despre ea.Nu te supara pe mine dar pari oarecum invidioasa.

| Criss003 a răspuns (pentru DeEaDeeutzaX):

Nu ma supar, doar ca am tinut prea mult la baiatul asta. si am fost certata cu ea. scotea vorbe si era invidioasa pe mine ca de ce baiat ii placea ei nu o placea si erau interesati de mine.
si plus ca ea anul trecut a vrut sa'si bata joc de el...

| DeEaDeeutzaX a răspuns (pentru Criss003):

Atunci nu te mai gandi la baiatul ala daca el sa comportat asa nu te merita si in legatura cu prietena ta nu ar trebui sa-ti pese atat de mult las-o in pace sa vorbeasca cu baiatul ala oricum dupa cum ai spus tu ca s-a purtat fata de tine nu prea pare a fi prietena tabig grin

| Criss003 a răspuns (pentru DeEaDeeutzaX):

Am lasat de la mn...si ne'am impacat. acum ne intelegem mai bine ca inainte. plus sa nu mai zic k are prieten dar pacat k isi bate joc de el. k daca tinea la el numai era interesata de alti baieti

| AoBo a răspuns:

Daca asa vorbesti despre prietena ta cea mai buna, nu vreau sa stiu cum vorbesti despre cei pe care nu ii simpatizezi

| Criss003 a răspuns (pentru AoBo):

Asa o consideram eu prietena mea cea mai buna dar mi-a dovedit contrariul.
in plus m-a mintit cu chestia asta. baiatul de care mi-a placut nici nu are numarul ei, mi-a dat telu lui sa ma uit. el nu o mai suporta.

| anda1234 a răspuns:

Poate ca daca citesti ce ai scris o sa-ti dai seama de ce nu te prefera pe tine. A dracu ea de gramatica!

| Criss003 a răspuns (pentru anda1234):

Daca nu stii mai bine taci. ex-ului meu nu'i pasa de ea. altfel nu mai dadea nr

| HelloKittyA a răspuns (pentru anda1234):

Foarte bun raspunsul! Apreciez!

| HelloKittyA a răspuns (pentru Criss003):

De ce ma critici pe mine, ca am scris "estii", cand si tu ai scris "stii"? Si cred ca dupa "stii" urma o virgula, iar la sfarsit semnul exclamariic! Citeste regulile TPU si dupa poti publica o intrebare! Fiecare propozitie incepe cu litera MARE!

| Criss003 a răspuns (pentru HelloKittyA):

Mare vedeta esti. cu ce aere,, pe mine,, mai bine stai dreacu in banca ta.

| HelloKittyA a răspuns (pentru Criss003):

Cand nu mai sti ce sa spui si realizezi ca am dreptate, incepi cu injurii! laughing

| Criss003 a răspuns (pentru HelloKittyA):

Crezi ce vrei. nici nu imi pasa. daca era sa te cunosc si imi ziceai fata in fata era altceva dar aici...winking

| HelloKittyA a răspuns (pentru Criss003):

Tu crezi ca mi-e frica de tine? O copila?! Stai chill fata ca daca ne vedem fata in fata s-ar putea sa nu mai recunosti ca esti tu, pentru ca, nu stiu cati ani ai tu. dar mai mult ca sigur esti mai mica decat mine..Si s-ar putea sa te iau frumos de manuta si sa te duc la mama ta sa se ocupe ea de tine. pana la urma nu sunt D-zeu sa te critic, si nu am vrut nici sa te jignesc in vre' un fel, a fost doar o atentionare ca nu da bine in fata unui baiat sa ii scrii gresit ..Acum faci ce vrei tu, ca vad ca deja ai dat-o in altele. Am incercat sa te ajut.
P. S => Daca vrei ne si intalnim, doar ca sa iti fac pe plac.:*

| Criss003 a răspuns (pentru HelloKittyA):

Ok. dar dupa numele tau HelloKittyA imi cam da de inteles ca esti mai mica decat mine. si nici mie nu imi e frica de tine. nu am de ce sa ma tem.winking

| HelloKittyA a răspuns (pentru Criss003):

Faptul ca imi place HelloKitty nu cred ca ar fi o problema.happy Poate ma insel. dar dupa intrebarea pe care ai pus-o imi dau seama ca ai pana in 18. eu am 24 de ani. Nu sunt nici eu chiar asa de mare dar totusi am cativa peste tine.