| SkyTheLimit a întrebat:

contul este al unui prieten iar eu sunt fata, in primul rand am o problema cu riscul de sarcina, 2 dimineti la rand am avut greturi si am vomitat, ma simt foarte obosita slabita, intr-o zii am avut mici scurgeri de sange si am facut test de sarcina seara im aceeasi zii cand am vomitat si a iesit negativ iar contact sexuala avut cu aproximativ 1-2 saptamani in urma protejat..desii cred ca m-am atins de penisul prietenului cand avea ilubrifiant dela natural si dupa ce a ejaculat o data mai inainte, ciclu imi vine pe 22 si mush cat sa mai astept sa fac iar un test de sarcina, nu vreau sa fiu insarcinata,.

2 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Eu as crede ca nu esti gravida.
Simptomele de sarcina apar la mai bine de o luna de la contact. Greturile si oboseala nu sunt de la contactul de acum 1-2 saptamani.
Sunt sanse destul de mici sa fi ramas doar dintr-o atingere cu acel lubrifiant, ar trebui sa existe un contact clar cu mucoasa ta vaginala, dar faptul ca ejaculase inainte mareste sansele.
Ar fi fost util sa ne fi spus care a fost prima zi a menstruatiei trecute, lungimea medie a ciclului tau si data exacta a contactului. Cu "1-2 saptamani" e greu sa iti dam un raspuns.
Poti sa faci testul de laborator (se da sange, costa cam 40 lei) cam in 10 zile de acum.

| edy141 a răspuns:

Parerea mea este ca intarzie, cele 28 de zile nu le are fiecare femeie/fata, de fapt doar 18% dintre femei au ciclu regulat.Eu zic sa mai astepti.Si prietena mea a patit la fel.