| TinaDeea a întrebat:

copilasii, care a fost cea mai lunga relatie a voastra? (fete si baieti)
Cum a fost despartirea? Cum v-ati simtit dupa aceea si cat de repede v-ati acomodat fara persoana respectiva?
Cat de repede ati trecut peste si a-ti intrat intr-o noua relatie?

Răspuns Câştigător
| mihaelaa18 a răspuns:

Buna happy
Cea mai lunga relatie a mea a fost de 2 ani si 5 luni.A fost in acelasi timp si prima mea iubire.Primul baiat care l-am iubit enorm de mult, si inca il mai iubesc la fel de mult, primul care m-a invatat sa iubesc cu adevarat, care m-a invatat sa iert, sa sper.Primul care m-a facut sa imi curga si primele lacrimi din cauza lui, primul care m-a dezamagit exact cand nu am asteptam.Nu regret nimic din tot ce am trait, chiar daca au mai fost momente in care imi era greu nu conta.Important ca odata aceste momente ma faceau fericita cu adevarat.
Despartirea a fost foarte dureroasa pentru mine.Ma durut foarte mult ca m-a lasat, desi in urma cu cateva zile spunea ca ma iubesteoh go on...deci s-a dovedit ca au fost doar niste vorbe aruncate in vant si fara sa le simta.Ma durut mult alegerea lui, si faptul ca a ales un alt drum, in care din pacate eu numai fac parte.
Dupa despartire parca numai eram eu.Nu imi venea sa cred ca numaai va fi langa mine, ca numai ma va tine in brate, ca nu ne vom mai juca s-au tachina cum o faceam noi.Numai gandul ca il voi vedea pe strada si stiu ca nu ma voi putea duce sa il iau in brate ma durea ingrozitor de tare.Eram distrusa, plangeam tot timpul, nu imi vedeam viata fara el si inca nu mi-o vad.De acomodat nici nu se pune problema...inca il caut in fiecare persoana care o vad pe strada, inca ii aud vocea si ii vad chipul in fiecare om.Este foarte greu sad.
De trecut peste, sincer inca nu am trecut.Inca mai ma doare, inca mai sangereaza aceea rana, inca mai astept ca poate intr-o buna zi se va intoarce din nou la mine si vom fi fericiti cum am fost candva, desi ma mint singura, pentru ca el nu se va mai intoarce niciodata sad.
Momentan numai vreau pe nimeni langa mine.Nu pot sa iubesc, s-au sa mai tin la nimeni.In acest moment el este singuru care conteaza pentru mine, desi numai sunt cu el sad

6 răspunsuri:
| Cristiann25 a răspuns:

Am suferit decat o singura data dupa singura fata pe care am iubit-o.De restul? Ma distrez cu ele si atat nu-mi pasa. Poate ne mai intalnim asa, sex si pa.In ziua de azi nu trebuie sa mai pui suflet ca n-are rost!

| MiruD a răspuns:

Buna Tina!
Cea mai lunga relatie a mea este momentan de 5 ani si cateva zile. big grin Zic este, pentru ca, inca sunt cu acest baiat.
Relatii am mai avut, dar din astea scurte, ...in copilaria mea..De cateva luni. Si pentru ca nu era iubire adevarata, treceam peste despartire usurel..Nu sufeream mult.
Dar cand iubesti mult, cu pasiune, crede-ma, ca nici daca ai vrea sa te desparti, nu ai cum s-o faci. Pentru ca inima iti spune "iubeste-l", creierul "lasa-l". Si ca de fiecare data, ascultam inima!winking

| TinaDeea explică (pentru MiruD):

Eu am 16 ani si sunt cu prietenul meu de 3 ani (la inceput erau doar copilarii, stii si tu cum e, varsta) dar am ajuns sa tinem foarte mult unul la celalalt. Am fost despartiti de cateva ori pentru perioade scurte, dar nu am putut sa stam unul fara celalalt. happy

| MiruD a răspuns (pentru TinaDeea):

Aceeasi situatie ca la mine. Si te inteleg, pentru ca, si eu sunt cu iubitul meu de la 17 ani. Si nu ne gandeam sa ajungem asa departe. Si da, inainte erau copilarii, si in timp devine ceva serios, fara sa iti dai seama. happy
Va doresc cat mai multi ani impreuna, pentru ca ce poate fi mai frumos decat o dragoste sincera? happy

| Cristiann25 a răspuns (pentru MiruD):

Stii cum ai zis tu "Pentru ca inima iti spune "iubeste-l", creierul "lasa-l".", mda.Nu e cum zici! E chestia ca dupa un anumit timp te obisnuiesti cu o persoana si din cauza aia nu poti sa te desparti nu de altceva.Crezi ca aia de sunt impreuna de 30 de ani mai simt fluturasii aia in stomac ca la 20 de ani? Nu, dar s-au obisnuit unul cu altul si asta e.

| MiruD a răspuns (pentru Cristiann25):

Cristiann? eu nu vorbesc de babaciuni. Scuza-ma. Aia..cum zici tu, stau unul cu altul din obisnuinta. Eu vorbeam de un cuplu tanar.
Si daca am zis fraza cu inima si creierul, inseamna ca asa e. Am vrut de multe ori sa ma despart, imi puneam asta in minte, dar sfarseam prin a-l saruta si strange in brate.