| Sebastian222 a întrebat:

Buna TPU cum as putea scapa de masturbare?sadintr-un timp am reusit vreo 7 luni farastraight facedar nu stiu cum a revenit iarsadce sa fac ca sa scap de ea? funda:X

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Practică un sport de masă, fă-ți un program care să te solicite atât fizic dar și intelectual cu mulțumirea reușitei, citește, ascultă muzică, o amică cu care să te conversezi, să te poți apropia de ea și fizic, etc.
Renunță la filmele pentru adulți, alege o alimentație cât mai sănătoasă iar masturbarea să rămână o amintire a trecutului.
Hai că poți!
Pa, pa.

10 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Poate daca ai avea o prietena cu care sa faci sex, nu te-ai mai masturba asa des

| CristianMarius a răspuns:

Omule tu esti stapan pe trupul tau cum adica nu poti, orice se poate, gandeste pozitiv si mai multa vointa si vei reusi.

Răspuns utilizator avertizat
| xxxXStefanXxxx a răspuns:

Este un program care blocheaza pozele si videourile de pe internet care sunt mai "vulgare" si care te fac sa te gandesti la asa ceva.si incearca sa nu stai prea mult timp singur incat sa ai timp sa te masturbezi.
sper ca te-am ajutat.
Funda!?

| Sebastian222 explică (pentru xxxXStefanXxxx):

Poti sa imi dai si mie programu ala?

| Rebelucusfaturi a răspuns:

Nu baga de seama, masturbarea este un lucru normal

| skipper0 a răspuns:

De p!@#@$ ai auzit?

| rusis a răspuns:

Zi citi ani ai si iti spun!

| Sebastian222 explică (pentru rusis):

Adolescenthappywinking

| Sebastian222 explică (pentru Sebastian222):

\dancingam gasit am blocat tot ce tine de pornografie \dancing multumesc de raspunsuri