| tritel94 a întrebat:

Cum credeti e normal ca intr-o relatie de 2 ani sa nu existe niciodata macar o relatie de dragoste? Sunt baiat de 19 ani si fata mea are la fel 19! Eu mai insist uneori dar ea imi reproseaza ca nu vrea! De ce oare gindeste asa?

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E inca foarte tanara, de-abia a depasit 18 ani. N-o grabi, mai are timp 1-2 ani sa stea, a fi femeie inseamna sa ai multe responsabilitati si poate nu se simte pregatita. daca e iubire acum, va fi si mai tarziu, nu e nevoie sa o grabesti cu sexul, mai ales ca sunteti tineri si aveti mult timp in fata pentru asta. poate fata nu lucreaza, nu poate face fata unei sarcini 9stii ca nu exista metoda de contarceptie 100% sigura), poate nu are bani sa mearga regulat la ginecolog, etc. Sunt multe responsabilitati si pote ea vrea sa se bucure de sfarsitul adolescentei intr-o relatie de dragoste in care sa aiba mai putine obligatii. iar tu ai doar 19 ani, nu e cazul sa te grabesti asa, mai ales daca ai sentimente pentru fata. Merita sa o astetpti pana va fi 100% pregatita. Nu mai insista, asteapta rabdator. Sau daca nu esti in stare, las-o in pace, isi va gasi unul capabil sa o astepte

| Awesom a răspuns:

Tritel, tu trebuie sa ai rabdare cu ea. Daca nu vrei sa ai o s-o pierzi.Si s-ar putea ca ea sa se gandeasca sa-ti dea papucii dupa bac sau admiterea la facultate.

| greyhound a răspuns:

Ai stat cu ea doi ani, n-o sa mai mori inca maxim un an.
Si gandeste-te ca daca te desparti de ea acum, o sa se duca sa si-o traga cu toti si apoi o sa mori de ciuda

| Cristiann25 a răspuns:

Si daca o sa te duci la alta o sa-ti reproseze ca ai inselat-o etc.Nici eu nu le pot intelege pe fetele astea! Du-te frate la alta.

| Corynna13 a răspuns:

Nu e vorba ca "gandeste asa". Ea pur si simplu nu e pregatita probabil pentru pasul asta. Daca o iubesti, nu o presa si nu insista. O vei face sa se indeparteze de tine si nu cred ca iti doresti asta.