| anonim_4396 a întrebat:

cum credeti intr-o relatie partenerii ar trebui sa asculte unul de altul.De exemplu baiatul i-a spus fetei sa faca cv si ea nu a facut din motiv ca nu a vrut. Poate fi asta un motiv de cearta?

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Intr-o ralatie nu se dau ordine.

| MrAlex a răspuns:

Sigur i-a cerut sa faca dragoste...dar daca relatia nu este nici macar de 1 an inteleg big grin adica ea vrea ceva serios si crede ca este prea devreme...foarte bine, daca tine cu adevarat la ea sigur va asteptawinking

| pretty34 a răspuns:

Conteaza cat de important era acel lucru si de ce se lega; daca era ceva mai simplu, nu e necesar sa apara o cearta...mai ales daca relatia se bazeaza pe incredere (cum e si normal).

| cami13 a răspuns:

Dupa parerea mea intr-o relatie trebuie sa existe intelegere. Daca nu exista partenerii se pot certa din cele mai prostesti motive. Nu cred ca ar trebui sa asculte unul de altul ci sa se sfatuiasca. Si sa accepte deciziie partenerului oricare ar fi ele. funda?