| boylivgume a întrebat:

Buna,TPU! Cum este sa faceti dragoste cu o persoana la care tii foarte mult(in cazul in care sentimentul este reciproc)? care sunt sentimentele din timpul actului? micile detalii? cum este preludiul?

2 răspunsuri:
| Necunoscut112 a răspuns:

Chestiile astea nu se pot explica suficient de bine încât să înţelegi intensitatea lor.

| Caro34 a răspuns:

Micile detalii, preludiul, actul in sine depind de cele 2 persoane si adesea nu se descriu pe net ci se simt / se traiesc in doi. Daca sentimentele iti sunt impartasite, atunci e ceva super dragut care ii uneste pe cei 2 adesea, zic eu, pentru totdeauna sau macar asa ar trebui sa fie fiindca vorbim despre cel mai minunat sentiment: IUBIREA si despre SUFLET cu care nu e bine sa te joci si asta ar trebui sa respectam cu sfintenie fiindca ne marcheaza pentru totdeauna pe toate planurile vietii noastre. Trebuie sa facem o diferenta stricta intre iubire si sex, dar, in zilele noastre, e mai greu sa gasesti ceva pur, magic, minunat fiindca oamenii s-au schimbat enorm. Eu iti doresc, daca vrei sa incerci pentru prima data, sa gasesti persoana care te iubeste enorm, care te apreciaza, care te vrea in viata ei si pe care sa vrei sa o pastrezi si sa nu o folosesti doar pentru o simpla incercare. Asta e dureros pentru ambii si lasa urme, oricat de pasagera ar fi. Numai bine!