| Vuducel a întrebat:

Buna TPU.CUm imi pot da seama daca o fata ma place sau sa o intreb daca vrea sa fie cu mine? Faza e ca sunt mai rusinos, iar daca ma refuza o sa`mi fie cam aiurea sa mai vorbesc cu ea I don't want to see. Multumesc! 1!
Cel mai bun sfat primeste FUNDAAA; X!

Răspuns Câştigător
| asdfxy a răspuns:

Fetelor le plac baietii rusinosi. happy sunt draguti + poti avea incredere in ei, stii ca nu au 5 prietene noi in fiecare saptamana. daca un baiat rusinos face ceva pentru o fata atunci chiar o iubeste. C: faptul ca esti rusinos e ok, si ea va avea incredere in tine, si parintii ei happy cum sa-ti dai seama ca te place? vorbeste cu ea pe mess de mai multe ori. da-i sfaturi cand are nevoie de ajutor, fii sincer cu ea si arata-i ca esti copil destept. big grin daca vezi ca ii place sa vb cu tine, va puteti intalni. sa nu-i spui ca o iubesti! 99% sanse ca te va refuza. primul pas e sa o cuceresti. pune-o pe ganduri.c; apoi va intalniti etc. si, pentru ca esti baiat, ar fi corect ca tu sa faci primul pas. cand esti convins 100% ca te place (vezi cum vorbeste, cum se comporta, ce spune, cum arata cand se intalneste cu tine) atunci poti vorbi cu ea... spune-i ce simti, fii sincer. chiar daca ti-e rusine! - vei arata mai dragut cu fata rosiehappy n-o intreba ca "hei vrei sa fim impreuna?" asta fac toti idiotii. si chiar crezi ca iti va raspunde pe loc? cam putin timp ii dai sa se gandeasca. poate ii place de tine dar din rusine te va refuza... daca vrei sa fiti impreuna, nu te grabi. dragostea are niste reguli. o cunosti(+te cunoaste), o cuceresti, o iubesti. daca chiar vrei sa fiti impreuna atunci ai rabdare! enjoy the game. graba strica treaba. happy bafta.

funda?

6 răspunsuri:
| Mynewlifestyle a răspuns:

La inceput vorbeste cu alti prietenii de ai tai care se inteleg destul de bine cu amicele ei cu ea sa intrebe ce parere are ea despre tinetonguedaca spun lucruri bune nu poti sa faci altceva decat sa o intrebi profita de un moment in care apucati sa fiti singuri si incerca-ti norocul sau intreab-o pe cine place duo cu vorba si daca te place pe tine la un moment va ceda si iti va spune crede-ma merge adica pe mine a functionatlaughing pupici noroc cu fetitabatting eyelashes!

| Houselaurie a răspuns:

Pai si eu sunt rusinos si nu am avut nici o prietena, dar din vreo 4 5 refuzuri cat am primit tot am mai acumulat putina experienta.nu trebuie sa le intrebi vrei sa fii cu mine? cea mai mare greseala e asta daca intrebi din prima asa.am facut si eu si m-a refuzat.tre sa faci cumva sa vorbesti mai mult cu ea, pe mess dar de preferabil la tel.si sa nu pari neaparat ca o placi sa vorbesti cu ea la fel ca unei colege.si dupa o perioada sa o inviti la un suc sau altceva depinde de situatie.si dupa cateva iesiri atunci o intrebi.si sa nu fii sacaitor.eu nu am avut pretena,dar mi-am dat seama ca e rau sa fii sacaitor. adica sa o suni intruna,cand o vezi pe mess sa vb cu ea,e greu dar tu incepi si dupa asta, ea sa traga de tine, nici eu nu prea reusesc dar poate odata si odata imi va iesi.

| Puffy1721 a răspuns:

"Esti o fata foarte draguta si imi place foarte mult de tinehee hee.Ai vrea sa fii cu mine? smug"... Poate merge:*

| UnuSimplu a răspuns:

Deci cum s-o intrebi "iti place de mine? Vrei sa fii cu mine?" CEA MAI MARE GRESALA! Cea mai buna metoda : Caterinca multa, incearca sa o faci sa rada,"da-te" la ea glumind.vezi daca iti accepta glumele, daca rade la glume.fa-o sa se simta bine in prezenta ta. dupa un anumit timp o sa iti dai seama singurhappyBafta amice

| Chocoolatte a răspuns:

Vorbeste cu ea pe mess si spune-i. daca zice nu spui ca nu erai u sau ca erai beat si nu stiai ce vorbesti :X rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vuducel si eu sunt in situatia ta si zic sa fii tuu insuti cel mai frumos este sa fii sincer sa nu pari smecher nu stiu cum etc stai mai mult cu ea si prietenii ei si ai sa te si acomodezi, in dragoste ai nevoie de rabdare parerea mea... dar daca nu e bine nu ma asculta happy