| Alexel2 a întrebat:

Imi place de o fata cu care vorbesc aproape tot timpul ( pe mess, telefon ) si ies cu ea (singuri sau cu altii ) de fiecare data cand avem ocazia. Suntem foarte apropiati si as vrea sa fim impreuna dar nu stiu cum s-o intreb asta si as vrea sa fiu sigur ca si ea ma place si nu ma va refuza daca o intreb. cum as putea sa-mi dau seama daca va zice da sau nu? As prefera sa ramanem asa decat in cazul in care ma refuza sa nu mai vorbim deloc. scuze pentru neclaritatea exprimarii, dar eram in graba

4 răspunsuri:
| sonyaminia a răspuns:

Pai,depinde numai tu poti sa stii, daca sunteti apropiati daca te priveste in ochi, vb cu tine cand este in gasca...nu stiu ce sa zic fa ce iti zice inima mai bine o intrebi decat sa o pierzi si daca iti zice nu ii zici ca atunci tu nu vrei sa o presezi si ti-ai dori sa ramaneti prieteni iar ea nu are de ce sa nu zica da crede-ma sunt fata stiu ce vb! :* noroc! funda?

| Alexel2 explică (pentru sonyaminia):

Ma priveste in ochi, si intodeauna vorbeste mai mult cu mine decat ceilalti...dar tot nu sunt sigur...

| sonyaminia a răspuns (pentru Alexel2):

Incearca intrabo! nu ai ce pierde ai doar de castigat, dar sa ii zici ca tu tot vreti sa fiti prieteni! daca ea te considera appropiat nu va renunta cu siguranta la tine!
da-mi id-ul tau si sa vb iti povestec eu.imi zici mai multe detalii. poate te ajut

| IzabellaLoredana a răspuns:

Daca nu risti nu castigi! Stii? Sunt 2 extreme : poate accepta sau poate refuza.Ai putea accepta mai repede un refuz decat sa stai cu nelamurirea asta in suflet. Comunicati.