| nessayaR a întrebat:

Am nevoie de un sfat din partea voastra. E vorba de baiatul decarce si despre care am mai pus intrebari. Mi-am facut curaj saptamana asta si l-am oprit pe holul liceului si l-am intreb sa imi instaleze windows-ul. El a zis ca da mi-l instaleaza dar in weekend si ca mai vorbim. Asta fiind joi. Ieri am stat pe fb pana mai tarziu dar nu s-a bagat deloc in seama. Ma gandeam ca daca nu zice nimic nici azi sa il intreb eu daca imi mai instaleaza sau nu. Dar totusi parca nu as vrea sa il bag eu in seama mi-e frica acum va inventa o scuza cum ca numai poate sau ceva de genul asta. Mi-e frica ca ma va refuza cu toate ca atunci mi-a spus da. Sa il bag eu in seama sau sa mai astept de la el? Ma gandesc ca poate zice ca daca nu ii mai zic nimic am rezolvat sau eu stiu ce zice el. Dar totusi ar putea sa ma intrebe ceva legat de asta. Eu plac.El nu stiu daca ma place. Si nu as vrea sa ii zic ce simt pentru ca nu stiu daca sentimentele sunt reciproce. Stiu ca daca nu il bag in seama, nu fac nimic el nu va avea de unde sa stie asta, ca eu il plac dar totusi nu vreau sa par o proasta in fata lui. Intotdeauna am stiut cum sa ascund asta in fata unui baiat, faptul ca il plac. Acum eu nu stiu ce sa fac, sa il bag eu in seama sau sa mai astept de la el? Inainte el era cel care se baga in seama mereu, dar dupa refuzurile pe care i le-am dat nu se mai baga in seama cu mine iar acum imi e dor sa vorbesc cu el. Sa ii spun ce simt?

5 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Baga-te tu in seama. Ar fi bine sa ii spui ca il placi. Daca l-ai refuzat de cateva ori, nu mai are curaj. Sa stii ca nici noi, baietii, nu primim bine refuzurile.

Răspuns utilizator avertizat
| danycheluu a răspuns:

De ce l-ai refuzat? Crezi ca pentru el e ok ca a fost refuzat? Vrei sa para el un fraier in fata ta,milogindu-se de tine? Acum intelegi si tu cum e cand te refuza cineva! Incearca sa vb cu el,fa-l sa intealeaga ca il placi! Daca te place, va trece peste orice! Nu conteaza ca faci tu pasul asta, daca e un baiat ok, nu va crede ca esti o fraiera care se tine dupa el! Daca crede asta, nu ai ce cauta langa el!

| nessayaR explică (pentru danycheluu):

Si el mi-a zis odata ca ii sunt draga dar eu nu prea am avut tendinta sa il cred deoarece am iesit odata si nu ma mai cautat dupa. la cateva zile l-am bagat eu in seama si atunci am o avut o conversatie cam urata si am zis ca nu o sa mai vb cu el ca la cateva zile sa se bage el in seama si sa imi spuna ca ii sunt draga. el atunci m-a invitat undeva si eu tot ii puneam tot felul de intrebati la care el a crezut ca il refuz. la cateva zile dupa ce am vb l-am vazut ca s-a impacat cu fosta lui prietena. acum numai sunt impreuna. si mi-e frica de faptul ca ma va sictiri daca il voi baga in seama.

| danycheluu a răspuns (pentru nessayaR):

Pai daca ii esti draga, treci la actiune! Incepe cu intrebari simple.ce mai face..pe unde s-a mai distrat. apoi taxeaza-l..in sensul..ma gandeam ca ma scoti la un suc..vezi cum reactioneaza! E foarte important sa fii atenta la felul cum iti raspunde la intrebari/propuneri! Daca e moale si nu arata ca ii pasa, nu iti mai bate capul! Va fi o relatie in care te vei lupta cu morile de vant! Dupa barbati/femei si autobuz, sa nu fugi niciodata! Intotdeauna mai vine unul/una happy!