| VanessaVaneeXo a întrebat:

Cum pot sa aflu daca [,] colegul meu de banca ma place?
Azi a venit o colega mai apropiata de el si l-a intrebat asa de curiozitate de cine ii place..Si probabil ca acea colega l-a intrebat daca ii place de mine, pentru ca acel coleg m-a intrebat:"ai auzit, nu? toti au auzit ca vorbesti prea tare[i-a zis colegei]" si apoi s-a inrosit la fata. + de cate ori vorbesc cu el imi raspunde frumos, zambeste...La ore radem mereu.[ca doar sta langa minelaughing]. Diriga a vrut sa-l aseze langa o alta colega si el a zis ca nu vrea si cand l-a intrebat daca vrea sa stea langa mine, s-a mutat imediat!
Voi ce credeti? Ma place sau nu? Cum pot sa aflu asta?
FARA raspunsuri gen: il intrebi sau il pui pe un coleg sa-l intrebe, pentru ca sunt sigura ca daca ati fi in aceeasi situatie ca mine, nu cred ca voi ati face la fel.
Fundaa!

Răspuns Câştigător
| Nueu10 a răspuns:

Nu pot spune eu daca te place sau nu, dar sigur te simpatizeaza sau a prins drag de tine! Mai vezi cum decurge situatia si daca chiar te place o sa-ti dea semne mai evidente si o sa sa-ti dai seama singura daca te place.Pur si simplu simti si vezi in comportamentul unui baiat ca te place. Succes, tine-ne la curent:*

4 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Discută cu el, nu pune colegul/colega să întrebe! Te dai pe lângă el dacă dă semne tep lace dacă nu asta e.

| lastride a răspuns:

Fiind baiat, iti pot da un raspuns pe care sunt 100% sigur. Te place. De ce? Si eu eram la fel, doar din simplul fapt ca s-a "chinuit" sau a tinut sa se mute cu tine e clar ca se poate imfiripa ceva intre voi, depinde doar de tine, dai niste semne, incurajeaza-l, stai mai aproape de el in banca, nu fi emotiva, eu sunt emotiv si am pierdut foarte mult. Bafta, sper sa-ti iasa. SI inca ceva, nu astepta sa treaca timpul.

| Jukutzel a răspuns:

laughing Daca vrei sa il intrebi am eu o modalitate: ia o foicica si scrie pe ea : vrei sa ne combinam? daca zice da e clar daca zice nu din start ca sa nu iesi tu naspa zi :la cartela laughing) ii foarte faina faza.Dar sunt sigur ca te place ca nu vorbeste degeaba frumos cu tine etc. Funda?

| GUZ a răspuns:

Sarutal.