| fataanonim2888 a întrebat:

cum sa ma razbun pe un baiat care ma ranit foarte mult si si-a batut joc de mine? am crezut ca ma iubeste dar voia doar sex.nu a reusit si ma bucur foarte mult dar vreau sa ma razbun pe el pentru ca m-a mintit? care ar fi cel mai crunt mod de razbunare? Va rog mult cei care vreti sa ma sfatuiti ca razbunarea nu e buna, ca e arma prostului sau tratarea cu indiferenta, mai bine nu o faceti.Deci, va rog frumos veniti cu idei de RAZBUNARE, dar nu in bascalie, ca e plina lumea de asa ceva, nu am nevoie si din partea voastra de rautati de genul asta. Va dau funda!

Răspuns Câştigător
| DerFinne a răspuns:

Cea mai buna razbunare ar fi sa fii fericita. Daca tu vei fi suparata din cauza lui, si vei incerca sa te razbuni, va fi satisfacut., iar cel mai tare il poti rani zambind, fiind fericita, gasind pe altcineva si sa-i arati ca l-ai uitat si ca nu te-a ranit. Este cel mai bun mod. P.S : Sunt baiat. :*

15 răspunsuri:
| CristiB93 a răspuns:

Eu zic ca a reusit, ca altfel nu erai asa de pornita sa te razbuni. Apoi nu degeaba se zice ca razbunarea e arma prostului, adica daca incerci sa te razbuni, iti faci rau doar tie, nu si lui.

| fataanonim2888 explică (pentru CristiB93):

Nu dar acum numai scap de gura lui. ca acum ma tot povesteste de rau la toata lumea :p

| NameHarris a răspuns:

Poate uni te vor sfatui sa te combini cu un prieten de al lui dar eu nu de ce pentru ca si el va face la fel influentat de fostulwinking Cel doare pe un baiat este sa vada o fosta prietena de al lui fercitalaughing) Adica nu stiu daca la toti baieti dar pe mine ma cam inerveaza treba asta sa vad o fosta prietena fercita cu altu chiar daca n-am tinu la eabig grin Bafta!

| Green66 a răspuns:

Să faci sex cu el, asta ar fi răzbunarea perfectă.

| Ezeru a răspuns:

Sincer e bine ca nu a reusit.
Daca vrei sa te razbuni pe el ar trebui sa o faci sentimental (Asta doare cel mai tare), dar vezi sa nu exagerezi.

| fataanonim2888 explică (pentru Ezeru):

Din fericire nu a reusit happy si mersi pentru raspunz big grin

| ℓσяєภยş a răspuns:

Se spune ca "Razbunarea este arma prostului". Daca esti hotarata sa te razbuni, razbuna-te sentimentalwinking

| fataanonim2888 explică (pentru ℓσяєภยş):

Am spus ca razbunarea e arma prostului si de atunci l-am lasat in pace si acum el ma povesteste de rau la toata lumea (cred de aia ma povesteste de rau pentru ca nu a reusit) tongue

| CristiB93 a răspuns (pentru fataanonim2888):

Ce ratat, cum de te-ai bagat cu unul a el, nu l-ai cunoscut mai bine inainte sa te bagi. De asta e bine ca sa nu te bagi cu cineva imediat ce l-ai cunoscut.

| fataanonim2888 explică (pentru CristiB93):

Stai sa-ti spun cu a inceput prima data m-am cunoscut cu el pe facebook si parea un pic de treaba. dar cand m-am vazut cu el personal m-a sarutat si a vrut din strat sa facem sex. bine atunci era noapte si nu era nimeni afara, eu l-am refuzat pentru ca stiam ca isi batea joc de mine.si dupa ceva timp acum ma povesteste de rau la toata lumea.eu m-am suparat desigur si vreau sa ma razbun pe el pentru ca nu il mai suport spune-mi ce sa fac chiar numai rezist!

| CristiB93 a răspuns (pentru fataanonim2888):

Pai logic ca voia sex, doar nu crezi ca avea sa te iubeasca de pe facebook, nici macar sa stie cum esti in realitate.
Daca vrei sa te razbuni, trebuie sa-i cauti punctele slabe,sa observi la el ce prostii face,apoi tu sa le pui in evidenta in fata celorlalti.
De exemplu, daca lui i place sa agate fete pe fb pentru sex, foloseste-te de asta ca sa te razbuni.
Ca sa te ajut cu un exemplu, tu poti sa spui la cei care te-a povestit ca o are mica, sti tu ce... si din cauza asta nu ai vrut sa o faci cu el, gasesti tu diferite chestii.
Sau poti sa-i pui la cale o farsa naspa, care sa-l faca sa se simta oribil, tu il cunosti mai bine, pune-ti mintea la treaba daca chiar vrei sa te razbuni.

| Sima_Andreea_2000 a răspuns (pentru ℓσяєภยş):

Adică?

| alinutza0408 a răspuns:

Hai sa iti spun cum m-am razbunat eu pe fostul iubit.Am dat anunt la matrimoniale cu semnalmentele lui, plus ca am specificat gay fac de toate, si i-am dat si nr de telefon abonament, sa fiu sigura ca nu schimba numarul.

| AleXandMore a răspuns:

Lasa răzbunarea. Nu te duce nicăieri. Dacă te razbuni pe el nu o sa reușești decât sa te simți mizerabil după. O sa fie doar o satisfacție de moment și apoi o sa realizezi ca ai greșit. O sa.l vezi pe el cu altcineva, fiind fericit și tu o sa realizezi ca ai lăsat sa treacă pe lângă tine persoana care ar fi putut sa te facă fericita doar pentru ca te.ai agățat de o amărâtă de răzbunare, care a avut doar un efect de moment. Asa ca, repet, lasă răzbunarea și privește în jurul tău. Cine știe, poate persoana care te prețuiește cu adevărat e mai aproape decât crezi