| LolitaHaze a întrebat:

Cum sa ma razbun pe cineva care mi-a calcat inima in picioare si mi-a distrus increderea in baieti? Cu oricine m-as cupla acum, as avea impresia ca vrea sa-si bata joc de mine cum a facut si fostul care m-a amagit o lunga perioada de timp.
Va rog mult cei care vreti sa ma sfatuiti ca razbunarea nu e buna, ca e arma prostului sau tratarea cu indiferenta, mai bine nu o faceti. Prea sunt mii de cazuri cu femei care sunt batjocorite astfel de baieti, iar ei nu platesc in niciun fel, ca au norocul ca fetele sunt prea miloase. Ei daca sunt inselati, automat se razbuna prin violenta sau in alte feluri, iar fetele sunt atat de fraiere si nu se razbuna in nici un fel si astfel ii lasa pe baieti sa traiasca cu impresia ca nu e asa de grav ce fac ei si ca o pot face oricand si cu oricine ca pentru ei nu exista repercusiuni.

De ce? Daca cineva greseste, trebuie sa plateasca, sa fie pedepsit, ca sa inteleaga ca a gresit si sa nu o mai repete niciodata. Dar din pacate toleranta feminina e din plin si ei sunt atat de rasfatati pana si cand mint si inseala...

Deci, va rog frumos veniti cu idei de RAZBUNARE, dar nu in bascalie, ca e plina lumea de asa ceva, nu am nevoie si din partea voastra de rautati de genul asta...Ganditi-va ca o data in viata vi s-a intamplat si voua si hiar este nevoie sa le aplicam celor care se cred asa masculi niste pedepse care sa-i doara, sa simta si ei cum este sa te faca cineva sa suferi...

Sau daca nu aveti idei, macar spuneti-mi cele care ati trecut prin asa ceva, cum ati mers mai departe, cum ati trecut peste...

18 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Cand vei ajunge si tu in situatia ex-ului adica sa pui capat unei relatii stiind ca nu are viitoar iar partenerul sa viseze ca va casatoriti, atunci vorbim

| h3r a răspuns:

Trage-l în țeapă...

| HueyFreeman a răspuns:

Fetele cu cap nu sufera, numai proastele care se duc dupa baieteii rai.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Razbunarea e pentru oamenii suficient de prosti incat sa nu gaseasca o alta forma de a trece peste suferinta.

| LolitaHaze explică (pentru anonim_4396):

Am zis deja ca sunt suficient de proasta. astept planuri. daaah

| anonim_4396 a răspuns (pentru LolitaHaze):

Eu nu te cred asa proasta. Acum gandesti asa din cauza urii, timpul le va rezolva pe toate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Razbunare, Haaa? thinking Iti dau dreptate happy Chiar daca sunt baiatwinking tongue Te pot ajuta thinking Daca vrei, iti pot spune niste metode de razbunare happy :

1. Il filmezi cand face o prostie, de exemplu se ia in brate cu o fata (Dar aici depinde si cat de mult e de apropiat de fata aia tongue Si il poti santaja cu fotografiawinking ) Si incerci sa il spionezi cand face ceva ce nu vrea sa afle nimeni, sau in momente intime il filmezi laughing

2. Ai putea sa il filmezi cand face o chestie din asta urata si ii arati doamnei diriginte ce a facut el tongue

3. Ai putea sa le spui tuturor ca ti-a zis el ieri ca o place pe cinevahee hee

4. Il enervezi laughing Ii furi creioanele, pixurile, etc tongue

5. Cand nu e atent, ii iei telu' si te uiti prin poze si le faci publice laughing

6. Ai mai putea sa ii spui cand se intinde in pauze sau asa laughing Ii spui ca i se vad boxerii - laughing Roz cu iepurasi? (strigi tu in gura mare tongue)

7. Ii lasi o scrisoare de GROAZA in banca laughing) In care scrii cu un pix rosu (Dar sa incerci sa para cat mai realist) Ca sangele in care sa spui niste chestii acolo laughing Ceva de genu: Vin dupa tine, asteapta-ma! laughing Sau pui o scrisoare de dragoste in care zici ca te iubesc, si ii lasi si un trandafir si zici la sfarsit: Cu drag (Numele unui alt baiat) rolling on the floor

8. Ii mazgalesti caietele laughing

9. Lasi o scrisoare de dragoste sau cu injuraturi la alta persoana, si la sfarsit spui ca e de la cel pe care vrei sa te razbuni laughing

Cam atata laughing Dar ai grija sa incerci sa scrii cu scrisul baiatului aluia, nu cu scrisul tau laughing Si cu litere de tipar daca se poate tongue Ca sa nu se prindawinking

Sper ca ti-am fost de folos big grin Mult succes tongue

| Raiiiisa a răspuns:

Vreau sa te contrazic,pe lumea asta toti platim pentru greselile noastre,inclusiv acele jigodii care profita de naivitatea fetelor,iar daca dau impresia ca ei nu platesc niciodata pentru nimic,stai linistita, ei o sa plateasca atunci cand nu se asteapta si le e lumea mai draga.
Fiecare am avut o experienta mai "urata" in dragoste sau poate o sa avem, dar eu sincer nu m-as razbuna, folosind violenta sau altele.
Uneori, cateva vorbe pot sa doara mai tare decat ti-ai putea imagina.Trebuie sa stii sa-l lovesti pe fiecare acolo unde il doare, la punctele slabe.
Iar de suferinta pe care ti-a pricinuit-o, o va plati inzecit si cu siguranta atunci isi va aduce aminte de tine.
O astfel de persoana merita dispretuita, dar niciodata sa nu te injosesti pentru "un nimeni".

| sensualus a răspuns:

Pai daca l-ai putea prinde, leaga-l de pat si trage-i un fisting cu facaletulaughing)

| NnDWtf a răspuns:

Pune-i cianura in bautura.
Pentru cine afirma ca exista baieti rai: Baieti rai nu exista, exista doar fete indeajuns de proaste incat sa le permita sa le faca sclavele lor.
Rar baieti care sa nu profite de slabiciunile fetelor.

| SimonaQs a răspuns:

Ce pot sa spun a fost un mare idiot nu e bine sa profiti de bunatatea altora pentru ca roate se va intoarce... Iti spun ca o sa uiti cu timpul.

Tu nu vrei vorbe asa ca ar trebui sa te combini cu cel mai bun prieten al lui si sa ii faca in ciuda fostului dar daca gandesti limpede ai putea sa ii faci rau si baiatului care nu are nici o legatura cu voi sau sa te vezi cu prietenul lui cand e si el in preajma.

Oricum gandeste-te odata va fi si el judecat dar mai rau decat ai suferit t acum si poate inca mai suferi.

Bafta! :*

| madalinamadu a răspuns:

Si eu am trecut prin asta si singurul mod in care "m-am razbunat" a fost sa par foarte fericita fara el si sa nu il bag in seama absolut deloc iar acum, dupa vreo 5 luni de la despartire inca se mai tine dupa mine ca un catelus iar eu nu ii acord deloc atentie.Deci nu cred ca trebuie sa il pedepsesti tu pentru ce a facut, mai devreme sau mai tarziu isi va primi singur pedeapsa de la viata.

| SasukeCS2 a răspuns:

Ai putea sa ii inscenezi o intalnire. Faci un profil fals de facebook sau un id de mess si va dati intalnire, o intalnire dezastruoasa la care tu nu vii. Cum faci asta? Te duci acasa la o prietena de a ta si o rogi sa te ajute. Creati un profil cu nume fals de fata, il adaugati la prieteni si vorbiti cu el. Ii zici ca l-ai vazut prin oras si e dragut si ca vreti o intalnire. Ii dai webcam cu prietena care te ajuta. Intalnirea sa fie intr-o zi cu ploaie, el sa nu aiba unde sa stea (sub un copac, langa garaj) si sa il faca fleasca. Tu stai undeva in bloc de unde sa il poti filma astfel incat sa nu te vada. Apoi o sa fii ca un ghimpe in spate pentru el cu videoclipul ala. Il poti posta pe youtube, arati videoclipul colegilor, prietenilor.
Asta cu "Ziua Uda" e o modalitate.
Alta modalitate: "Teroristul" laughing. Faci tot la fel ca la prima (intalnire cu o fata falsa). Aici ai nevoie de un prieten care sa poate alerga foarte repede. Il zici sa isi puna o masca pe fata ca sa nu poata fi vazut, asteapta tinta (cel care si-a batut joc de tine) sa vina la locul stabilit cu "fata de pe facebook". "Teroristul" sa aiba 2 baloane sau pungute cu apa in ele si ketchuk, mustar, ceva care pateaza (amestecate cu apa) si sa le arunce pe el. Dupa "bombardament" prietenul tau o ia la fuga. Daca faci asta ai grija ca "victima" sa fie departe de casa adica sa mearga pe jos asa patat cu ketchup (o sa fie umilit), sa ii zici sa vina imbracat in haine albe ca tie iti place albul... si cam atat.

| Andrei4g a răspuns (pentru SasukeCS2):

Feresca-l Sfantu pe ala care te supara..ai imaginatie nu glumalaughing

| Riderx1 a răspuns:

Crudul adevar, zilele trecute am fost martorul unei astfel de scene, daca nu eram cu niste colegi prin preajma sa-i despartim, tipul tot o desfigura pe saraca fata, el ii in arest, si fata nu se simte bine, dar nu asta conteaza, sa revenim la subiect...mare lucru n-ai ce sa ii faci, (doar daca ai prieteni in mafie), sa zicem ca il prinzi cu prieteni tai si ii arzi o bataie de sa nu iasa din reanimare 1 an, te alegi cu dosar penal si amenda (tot tu platesti, nu se merita). Sfatul meu>> ignora, ce a fost a fost, stiu ca ii imposibil sa nu te gandesti la razbunare dar cu putin sprijin din partea prietenilor/familiei treci peste...batrani de la noi obisnuiau sa zica "roata cat de patrata, odata si odata tot se invarte", pe viitor grija mare pe cine alegi, nu toti sunt "cavaleri" (dar treaba asta o sti prea bine). NU stiu cat de mult te-am ajutat dar, Good LUCKwinking

| Z6 a răspuns:

E pana la urma greseala ta, stii?
Trebuia de la inceput sa stii cu cine te pui.

| GS_Sebastian_1997 a răspuns:

Eu zic ca trebuie sa-ti pui ordine in ganduri, lasa baieti ii timp de ei destul.Desi stiu cum e sa-ti doresti razbunarea...zic ca roata e rotunda si tot se intoarce ea odata, daca nu se intoarce ea singura o sa o intorci tu aceluia care ti-a facut rau la momentul potrivit.

| Ibrahimi_Nuta_1967 a răspuns:

Ma gasesc in aceeasi situatie nici eu nu stiu ce sa fac au trecut 3 ani.m am imbolnavit de atata durere nu pot trece peste, nu stiu va inteleg imi pare rau