| denys155 a întrebat:

Cum trec peste o despartire tinand cont ca o vad in fiecare zi (avem acelasi loc de munca amandoi)?

Răspuns Câştigător
| Wøodenpints a răspuns:

Pui problema total greșit. N-ar trebui să te întrebi cum treci peste o despărțire, ci cum să faci să te combini cu alta nouă.
E ca și cum ți-ai vine mașina veche. Nu trebuie să te întrebi unde ajunge și dacă noul proprietar are grijă de ea, gândește-te câte modele mișto poți să-ți iei acum, că ai scăpat de un hârb.
Trebuie să fii și un pic prost sau încuiat să rămâi fixat pe relație. Genul de prost care deși o are blocată pe rețelele sociale, își face alt cont doar s-o vadă cu cine și pe unde umblă. Genul de prost care atunci când se duce la muncă se uită tot la fosta, excluzând astfel din raza viazuală decolteurile mult mai multor tipe ce cu siguranță sunt mai mișto.

5 răspunsuri:
| ana2205 a răspuns:

Accepti, ierti si mergi mai departe. Cauta lucruri care iti tin mintea ocupata, invata ceva nou...

| T0T a răspuns:

Uite aici raspunsul tau:

https://www.youtube.com/watch?v=lTwOHOnlGbA

| LoveSleep a răspuns:

Păi nu treci.
Nu repede, mai exact.

| SkyPilot a răspuns:

Faci ce poti ca sa o vezi cat mai putin. Te ocupi de pasiunile tale, faci ceva sport, iesi cu prietenii. Cele mai efective solutii sunt:
- iti gasesti un loc de munca mai bine platit happy
- iti gasesti alta fata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gasesteti pe alta si nu ii mai da importanta o sa-ti treaca cu timpu