| okyokyhsf a întrebat:

Buna TPU big grin!
Prietenul meu are nunta prin octombrie si e chemat de "cavaler" sau cum se mai zice domnisor de onoare (baiatul care se casatoreste i-a fost profesor si in acelasi timp si un foarte bun prieten.) Prietenul meu a fost impreuna cu o verisoara de-a profesorului, nu mult timp, dar viitoarea mama mare, vrea sa- cumpleze iar cu acea persoana. Nepoata fiind si ea domnisoara la aceasta nunta si mama prof. vede ca aceasta nunta sa fie o oportunitate! Ieri nepoata l-a sunat pe pr meu si i-a zis ca nu vrea sa intervina.(dupa mine era mai simplu, daca nu il suna, nu stiu ce vrea de fapt) Stiu ca ma iubeste, dar sunt putin geloasa si nu as vrea sa fac o tampenie. Vreun sfat?

8 răspunsuri:
| AdyAdeluş a răspuns:

Bună!
Ar trebui sa ai încredere în el dacă sunteți un cuplu și ziceți ca va iubiți. Las-o pe doamna aia ca ea are și ea problemele ei un capu da na. Nu ar trebui sa facă una ca asta mai ales dacă știe ca are prietena. Mă rog, doar fii calma și mai suna din când în când. Și dacă îți dă răspunsuri scurte gen "da fac Bn. Acum am putina treaba te sun dupa" te îngrijorezi. În rest sa nu ai teama.winking
Sper ca te-am ajutat. Baftă!

| okyokyhsf explică (pentru AdyAdeluş):

Buna :**!
Am incredere in el si nici de dna. aceea nu zic nimic fiindca nu o cunosc momentan, dar am impresia ca o voi cunoaste cat de repede laughing! Probabil o sa mergem impreuna la nunta aceea, dar cum o sa fie nu stiu straight face Mersi de raspuns Adelina :**

| AdyAdeluş a răspuns (pentru okyokyhsf):

Nu ai pentru ce, sper ca te-am ajutat.

| vocea a răspuns:

Stai calma nu te mai stresa, el oricum daca are incap sa faca ceva o face doar e barbat, e normal sa fii geloasa dar stai calma nu te mai stresa tot la tine s-ar intoarce doar te iubeste nu, doar nu o sa ramana cu nepoata profului

| sweetangels a răspuns:

Daca nu iti convine, spune-i si e datoria lui sa faca in asa fel incat sa fii multumita. El se baga singur cu acceptul lui in asta si pana la urma tu ar trebui sa contezi mai mult decat prietenul lui (sa ii pese nu sa faca ceva ce te-ar putea deranja). Vezi cum o dregeti.

| okyokyhsf explică (pentru sweetangels):

Nu e ca nu imi convine sa mearga, pentru mine ar fi ok, dar dupa ce se merge la local sa nu mai existe convorbire intre ei sau sa nu vina de ex sa il ia la dans (poate ca sunt putin..., dar eu zic ca nu cer nu stiu ce ) mai bine nu merg cu el ca sa nu stiu unele detalii. Mersi de raspuns.:*

| sweetangels a răspuns:

Pai nu...tu trebuie sa stii totul ca de la prea multa incredere barbatii si-o iau in cap. Mi se pare normal ce zici si ei au aceleasi pretentii de la noi, sa nu zic ca unii chiar mai exagerate, barbatii sunt mult mai gelosi ca femeile si tu trebuie sa iti impui fara rusine punctul de vedere! Ai grija de tine si...lasa toleranta pentru aia slabi. (In iubire trebuie sa lupti)

| okyokyhsf explică (pentru sweetangels):

Mersi de raspuns! :*Ai dreptate!