| CatalinaLoveYou a întrebat:

Buna TPUbig grin sunt cu un baiat de o saptamana si jumatate. el este cu 4 ani mai mare decat mine si atunci cand sunt cu el sunt foarte timida si rusionoasa cum pot sa rezolv aceasta problema ca sa nu il pierdcrying((

Răspuns Câştigător
| Annellise a răspuns:

Draga Catalina, in primul rand trebuie sa nu te mai gandesti la diferenta voastra de varsta. Poate esti speriata ca sunt acesti 4 ani intre voi, si iti este teama ce sa discuti cu el? cum sa il abordezi...lucru care duce la rusinea si timiditatea ta. Avand in vedere ca deja sunteti impreuna, inseamna ca tipului ii place de tine. Nu ai de ce sa mai fii timida si rusinoasa atata timp cat deja `l-ai cucerit si este al tau!`. Incearca sa ai incredere in tine, gandeste-te la calitatile tale, la lucrurile bune pe care tipul le vede la tine. Trebuie sa te simti stapana pe tine, in acest fel cu siguranta nu il vei pierde. Sa nu te simti stanjenita, cand vorbesti cu el, fii tu insati, imagineaza-ti ca este prietena ta cea mai buna si abordeaza subiecte deschise, sincere poti chiar sa il surprinzi propunand chiar tu un subiect de discutie. Sigurat tipului o sa ii placa. Respira de 2 ori adanc inainte sa te vezi cu el, uita-te in oglinda si fa-ti complimente! Asa iti va creste stima de sine, si vei avea mai multa incredere in tine si nu vei mai fi timida sau rusinoasa. Multa bafta si sper sa reusesti! Te pup :*

5 răspunsuri:
| LaLaLaLoveAlex a răspuns:

Trebuie doar sa te controlezi! Fi tare, nu te pierde in fata lui! Incearca sa treci peste acea timiditate. Haide, cu putina ambitie poti! Vorbeste cu el, gaseste un subiect comun, zambeste-i! Ce daca este mai mare cu 4 ani? Si prietenul meu este mai mare decat mine tot cu 4 ani. Varsta nu conteaza, atata timp cat va intelegeti bine. Bafta multa.

| pisicutza_7425 a răspuns:

Te inteleg perfect si eu patesc la fel.si mi se tot repeta de ce sunt asa rusinoasa ca eu in restul timpului sunt foarte tupeista ...incearca sa-l intrebi cam ce ar vrea sa faceti ...tot felul ca macar sa ai vreo idee despre ce ar trebui sa faci si dupa aia sa incerci sa-ti iei inima in dintii si sa faci tot ce-ti trece prin cap in preajma lui

| CatalinaLoveYou explică:

Am 17 ani iar el are 21smug

| Annellise a răspuns (pentru CatalinaLoveYou):

Este o varsta nesemnificativa, stai linistita si la mine a fost aceeasi diferenta si a durat relatia 4 ani happy chiar daca au fost 4 ani diferenta de varsta ...bine eu aveam pe vremea aia 14 si el 18 laughing si am ajuns eu la 18 si mi-am dat seama ca vreau `alt ceva! ` laughing...trecem peste. Deci draga catalina, nu este nimica complicat, o varsta normala, oricum doar stii ca noua fetelor ne trebuie baieti mai mari ca sa avem ce discuta cu ei, daca si el ar fi avut tot 17 ani ti-ar fi fost mai greu sa abordezi orice subiect cu el, pentru ca baiatul era mai copilaros, mai imatur si etc. (nu toti, dar majoritatea). Pwp :*

| CatalinaLoveYou explică:

Multumesc mult pentru sfaturi:*