| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU big grin

Vineri cand am fost la dansuri la majorete si a ajuns o fata care mi-e si colega de clasa (S) si inca o alta colega de clasa care mi-e cea mai buna prietena pe locul 2 ( V ). Apoi a aparut alta colega (T) laughing si toate am observat ca T a copiato pe S l-a coafura si am inceput sa-i spunem copy-paste , xerox color , in timpul orelor de dans o mai intrebam daca mai are tus .etc . Iar ieri am continuat sa o facem asa pentru ca ea nu a copiat doar asta , ea se ia dupa toti colegii , si toti din clasa avem parerea asta big grin . Mai deseara m-a sunat V si m-a intrebat daca si pe mine m-a sunat mama lui T . Cam asta e conv. :

V: Alo , victo ?
E: Da vanesa?
V: Te-o sunat si pe tine mama lui Talida ?
E: Nu , de ce ?
V : Ca pe mine m-o sunat si m-o intrebat ca de ce tot o facem copy-paste . Si eu i-am zis ca pentru ca ne copiaza si ne tot barfeste si cica ca ii da voie ca nu stiu ce ca si noi facem la fel si o mai zis ca o sa vina maine la scoala si o sa ne faca de rusine in toata scoala

Na ma rog am mai vorbit pe tema asta dar cam asta e important . A doua zi cand am auns la scoala S ne-a zis ca mama lui T a sunat-o pe mama lui S si ca i-a spus sa o educe mai bine pe S dar mama lui S i-a spus " Du-te-n **** mea " si i-a inchis dupa care i-a zis la S ca nu mai are ce sa caute cu T . Deci ma rog parintii erau de partea noastra . In pauza mare profesoara le-a spus baietilor sa iasa afara pentru ca avea de discutat cu noi , fetele .Dupa ce au lecat baietii am vorbit pe tema asta pentru ca mama lui T a sunat-o ( pana la urma n-a venit la scoala ) Si ma rog i-am spus toate fetele (in afara de o fata care era prietena cu T ) foarte clar de ce facem asta ,pentru ca ne copiaza , ne tot barfeste si chestii dar profesoara nu putea sa inteleaga ca noua nu ne place sa fim COPIATE sau sa ne BARFEASCA cineva . Zicea sa incercam sa ne intelegem toate dar noi i-am spus ca nu putem pentru ca acum 2 ani S nu vroia sa se joace cu T si a venit la gara taicaso ( atunci mergeam in excursie in Borsa ) si a inceput sa o bata si s-o inure pe S ( avea doar 8 ani ... )pentru ca nu a vrut sa se joace cu T straight face Si ne-a pus profesoara sa scriem in carnetu cu notite ca nu ne ignim colegii si pe talida a pus-o sa scrie sa nu barfeasca , dupa care a zis sa incercam sa ne intelegem si cand vedem ca mai barfeste sa venim la profesoara sai spunem . ( Da , stiu , lunga descrierea )

Intrebare : Cum putem sa rezolvam problema ? In sensu ` sa nu ne tot certam dar in acelasi timp sa nu mai fim prietene cu T ( Mai exact toate fetele din clasa in afara de prietena lui T sa le ignore pe Talida si pe prietena`sa )

P.S: Scuzati categoria tongue

Răspuns Câştigător
| missoriginal a răspuns:

OK
Deci faza cu copy/paste e bestiala(mi-au venit in minte cateva persoane carora li s`ar potrivi de minune numele
Cat despre T va zic eu sa nu o mai bagati in seama
Sa va comportati ca si cum nu ar exista
Byee

7 răspunsuri:
| St3fU a răspuns:

Clasa a4a? raised eyebrows Sunteti puerile toate dupa parerea mea, ma rog, presupun ca e caracteristic varstei. Ar trebui sa va maturizati putinthinking asta ar fi solutialaughing. Va certati pentru ca o fata va copiaza stilurile, asta e foarte stupid! Cel mai inteligent ar fi sa o ignorati pur si simplu, nu s'o jignitiraised eyebrows.

| NyanCat a răspuns (pentru St3fU):

Mda. intrebarea era cum putem sa face s-o ignoram fara s-o suparam ( prea tare! )

| NyanCat a răspuns (pentru St3fU):

Si nu e stupid, poate ca noi uram la nebunie xeroxi!

| mihaMGB a răspuns:

Of of,fetelor,sunteti asa de mici si asa de rele! Aceasta T pare sa fie rebutul clasei in ochii vostrii,nu vreti sa o acceptati nici cum, tocmaid e aceea va face in ciuda happy Toate aceste lucruri pe care le face impotriva voastra sunt pentru a atrage atentia, si pentru a isi consola singura suferinta pe care comportamentul vostru i-o provoaca.

O solutie pentru problema voastra ar fi sa nu ii mai acordati atata atentie amestecata cu ura.Nu o mai bagati in seama pur si simplu, nu ii faceti pe plac daca va barfeste sau copiaza certandu-va.Asta vrea! Detasati-va si voi putin de situatie, nu mai luati totul asa de personal, la urma urmei ce rau face daca va "copie"? inseamna ca doreste sa fie ca voi.Ce ar fi sa ma opresc si eu sa ma iau la harta cu cele care ma "copiaza"? ce as rezolva? nimic.La fel cum nici voi nu rezolvati nimic certandu-va sau ignorand-o intentionat. Usor, incercati sa va controlati, si sa ajungeti sa fiti chiar dezinteresate de gesturile ei.Astfel va renunta sa va barfeasca sau copieze vazand ca nu va mai atrage atentia nimanui.
Foarte urat din partea ta ca doresti sa o ignore la modul serios toata lumea! Ignorati ceea ce va deranjeaza la ea, nu persoana ei in totalitate. Poate este o fata chiar draguta daca va comportati si voi ca atare.

| NyanCat a răspuns (pentru mihaMGB):

Am incercat sa fac aia cu ignoratu` dar totusi ne copia si ne barfea -_-

| Nostradamuss a răspuns:

Mama mama, da mult ai mai scris pentru o intrebare!