| Andreiiliuta a întrebat:

Am o întrebare. Am avut un contact sexual început neprotejat ( 10 secunde la început), finalizat in prezervativ pe 30 iulie, iar pe data de 3 august mi-a început menstruația, a ținut putin mai mult decât normal ( 8 zile). In luna august am avut toate contactele protejate, doar o data si a frecat penisul de clitoris, dar fara sa îl introducă in vagin. Menstruația ar fi trebuit sa înceapă pe 2 septembrie ( dupa aplicație), dar nici pana azi nu mi-a venit. Sunt foarte îngrijorata si stresata ca întârzie. Sunt sanse sa fiu insarcinata?
Nu am simptome premenstruale si sunt foarte stresata. Din cauza ca ma gândesc la asta non stop îmi poate întârzia?

3 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Încurajarea mea e să mai faci sex doar după căsătorie.Creatorul a intenționat ca o femeie să se bucure de sex fără să treacă printe/an astfel de stres.Doar bărbații care sunt dispuși să/și asume răspunderea unei familii merită să facă sex. și eu pe fiul nostru cel mai mic l=am conceput deși am fososit prezervative în toată perioada fertilă, dar nu am mai avut menstruație pe urmă.

| corbulalbrosu a răspuns:

Pana in momentul in care NU vei oferi toate informatiile posibile si datele referitoare la ciclul tau menstrual, in privinta tipului sau de a fi regulat sau neregulat si a lungimii medii ca numar de zile ciclului intre 2 menstruatii succesive, este aproape imposibil sa ti se poata transmite un raspuns care sa fie obiectiv si foarte corect. Sanatate!

| Stegman a răspuns:

Nu mai sta stresata ca de asta nu vine. Daca si a dat drumu in prezervativ, de ce te stresezi asa? Cand o sa fie sa vina bebe nu o sa te mai intrebi toate asta. O sa ti vina stai calma.