| Andreiiliuta a întrebat:

Am o întrebare. Am avut un contact sexual început neprotejat ( 10 secunde la început), finalizat in prezervativ pe 30 iulie, iar pe data de 3 august mi-a început menstruația, a ținut putin mai mult decât normal ( 8 zile). In luna august am avut toate contactele protejate, doar o data si a frecat penisul de clitoris, dar fara sa îl introducă in vagin. Menstruația ar fi trebuit sa înceapă pe 2 septembrie ( dupa aplicație), dar nici pana azi nu mi-a venit. Sunt foarte îngrijorata si stresata ca întârzie. Sunt sanse sa fiu insarcinata?
Nu am simptome premenstruale si sunt foarte stresata. Din cauza ca ma gândesc la asta non stop îmi poate întârzia?

2 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Dacă stai stresata, e normal. Relaxează-te și gândește-te ca nu ai cum sa fi rămas însărcinată.

| Catalin77945 a răspuns:

Daca nu a ejaculat in tine, si totul a fost safe si protejat atunci doar iti intarzie putin ciclul, nu e ceva anormal adica cunosc persoane carora le-a intarziat si 2 saptamani