| mariabff a întrebat:

Bună TPU! Dacă fac un test de sarcină după 10 săptămâni de la ultimul contact sexual poate avea rezultat eronat? Am făcut unul după 8 săptămâni si a iesit negativ.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Tu realizezi ca ai scris 8 si 10 SAPTAMANI, nu?
Ce sens are sa faci teste la 2 luni si 2luni jumate, cand ai avut deja 2-3 cicluri menstruale?

| dullcat a răspuns:

Buna.Pentru ce sa faci unul dupa 8 sau 10 saptamani? Nu ti-a venit menstruatia in tot acest timp? Daca ti-a venit inseamna ca nu esti insarcinata, calmeaza-te.

| User123666 a răspuns:

Daca ai facut test si e negativ si ciclul nu ti-a venit ar trebui sa mergi la ginecolog, nu-i vorba de o sarvina poate ai probleme.