| laurentiu85 a întrebat:

daca fata de care-mi place imi spune ca vrea sa ramanem doar prieteni, este vreo cale sa o fac sa ma placa? happy stiu si eu, complimente sau orice alt ceva? Chestia e ca e la un liceu care i ocupa cam tot timpul si nu prea are timp nici sa intre prea mult pe facebook.

3 răspunsuri:
| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Ii spui ok hai sa fim prieteni mai buni atunci
si o inviti in oras cu mai multi prieteni si va distrati, vedeti voi ce faceti... tu incerci sa cauti alta fata si intre timp iesi si cu ea ca niste prieteni si se va infiripa ceva, te va cunoaste mai bine si in tot acest timp ii arati ca nu esti ai trecut peste... intr-o zi vei fi cu ea daca nu o presezi acum, e clar ca nu vrea

| Metempsihoza a răspuns:

In ceea ce priveste acest "doar prieteni", vina poate este a felului in care ai procedat: ori prea mult, ori nu suficient, iar prea mult nu e niciodata. Insista! Fara sa o sufoci, fa-o cu masura, prin chestii marunte. Succes!

| florinSalam a răspuns:

Invit`o la un ceai.
Ofera`i un cadou frumos acum cu ocazia zilei de Valentine`s day!
Vorbeste cat poti de des cu ea!
Si la un moment dat ea, spune`i ca vrei sa fii cu ea!big grinwinking! Bafta!